Mały, ale wariat. Nowy iPhone będzie miał mocny procesor

Tech

wikipedia.org/Kelvinsong/(CC BY 3.0)Premierę nowego, pomniejszonego iPhone'a zaplanowano na 15 marca

4-calowy iPhone 5se, który zostanie zaprezentowany za miesiąc, będzie wyposażony w mocny procesor A9 - podaje Bloomberg.

Premierę nowego, "pomniejszonego" iPhone'a zaplanowano na 15 marca. Kilka dni później, czyli 18 marca iPhone 5se trafi do sprzedaży. Urządzenie będzie charakteryzowało się nietypowym, jak na dzisiejsze czasy 4-calowym ekranem - podobnym do tych znanych z iPhone'ów 5s.

Nowy, mniejszy

Jak podje Bloomberg nowy smartfon będzie wyposażony w procesor Apple A9, który został wykorzystany w ostatnich wersjach iPhone'ów - modelach 6S oraz 6S Plus. Według koncernu Apple procesor ma o 70 proc. większą wydajność procesora niż jego poprzednia wersja A8. Technologiczny gigant z Cupertino w Kalifornii wypuszcza na rynek nowy "pomniejszony" model, bo chce odpowiedzieć na oczekiwana tych użytkowników smartfonów, którzy chcieliby mieć jak najlepszy sprzęt, ale nie podoba im się obecny u niemal wszystkich producentów trend, by oferować jak największe ekrany. Obecnie flagowe iPhone'y - modele 6s i 6s Plus mają odpowiednio 4,7 oraz 5,5 cala przekątnej. Nowy model 5se ma być wyposażony w układ NFC, ulepszoną kamerę zaczerpniętą z modelu iPhone 6S, a także najnowszą wersję systemu iOS.

Nie tylko iPhone

15 marca Apple zaprezentować ma także nową wersję tabletu - iPad Air 3. Urządzenie będzie miało 9,7 calowy ekran. Zostanie wyposażone w procesor A9X, który obecnie znajduje się tylko w iPad Pro. Tablet będzie miał również lepszy aparat. Wiadomo także, że do sprzętu będzie dołączany rysik.

Tak wyglądała ostatnia prezentacja najnowszych iPhone'ów:

Apple pokazał nową generację iPhone'ówReuters
Dołącz do nas na Snapchacietvn24

Autor: msz/ / Źródło: Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org/Kelvinsong/(CC BY 3.0)