Chcesz pracować w Facebooku? Zuckerberg kieruje się jedną zasadą podczas zatrudniania

Tech


Mark Zuckerberg ujawnia, jaką zasadę stosuje podczas zatrudniania ludzi do pracy w Facebooku. Przemawiając podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie podkreślił: - Zatrudnię do pracy dla mnie tylko kogoś, dla kogo sam chciałbym pracować - powiedział Zuckerberg. - To całkiem dobry test i sądzę, że ta zasada służy mi dobrze - dodał.

Szef Facebooka zapewnił także, że do pracy w swojej firmie szuka ludzi, których wartość będzie rosła razem z firmą. - Facebook nie jest firmą dla wszystkich - dodał.

Mały zespół to podstawa

Jak podkreśla "The Telegraph", jedną z osób, która przeszła właśnie taki test jest Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna firmy. Na to stanowisko wybrał ją osobiście Zuckerberg, który podkreślił, że traktuje ją jak swoją mentorkę. Załoga Facebooka jest stosunkowa niewielka jak na technologicznego giganta z Doliny Krzemowej. Na przykład Google zatrudnia 55 tys. osób. Zdaniem Zuckerberga to właśnie kluczowy element sukcesu firm z branży mediów społecznościowych. - Najważniejszą rzeczą jest to, aby utrzymać zespół tak mały jak to tylko możliwe. Facebook obsługuje ponad miliard ludzi na całym świecie, ale nasz zespół liczy mniej niż 10 tysięcy osób - dodał. - Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii. Facebook ma ok. 1,35 mld użytkowników na całym świecie.

Autor: mn//km / Źródło: The Telegraph