Tech

Premiery gier, nowy sprzęt i spotkania z gwiazdami sieci. Poznań stolicą e-rozrywki

Tech

Stuu: nie spodziewałem się takiej popularności
tvn24Stuu: nie spodziewałem się takiej popularności

Spotkanie ze znanymi youtuberami, premiery gier oraz nowości sprzętowe - te atrakcje czekają na uczestników Poznań Game Arena. To największe w Polsce targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej.

To już dziesiąta edycja imprezy, która odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwa do niedzieli.

W kilku halach wystawcy prezentują najnowsze gry oraz nowości sprzętowe. W Poznaniu można zobaczyć m.in. pierwsze komputery z kartami NVIDIA GeForce GTX 1050 oraz gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Gwiazdy sieci

Na jednej z hal odbywa się również impreza Stars4Fans, której ambasadorami zostali youtuberzy Blowek, Stuu, IsAmUxPompa oraz Ajgor Ignacy.

- Nie pojmuję tej całej skali, że tyle ludzi faktycznie mnie rozpoznaje i chce się ze mną przywitać. Nie spodziewałem się i nie robiłem tego w tym celu. To przyszło dodatkowo, po prostu rozkręcałem coś, co mi się podobało, czyli kręcenie filmików w internecie - powiedział w rozmowie z TVN24 Stuu.

- Mój kanał cały czas się rozwija i z gier przeszedłem do wszystkiego. Nawet ostatnio nagrywamy dużo z Czarkiem Pazurą. (...) Trzeba się rozwijać, podawać ludziom inną rozrywkę. Nie tylko Minecraft - podkreślił Blowek.

Blow: trzeba podawać ludziom inną rozrywkę. Nie tylko Minecraft
Blow: trzeba podawać ludziom inną rozrywkę. Nie tylko Minecrafttvn24

Na targach mają miejsce także premierowe pokazy gier z udziałem ich twórców oraz panele dyskusyjne na temat przyszłości branży. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele czołowych polskich studiów.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl, TVN24

Pozostałe wiadomości