Tech

Powstanie iPhone dla biednych? "Będzie zbudowany z tanich podzespołów"

Tech

EPA/PAPW tym roku Apple wypuścił na rynek iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Apple może wypuścić w przyszłym roku trzy nowe modele iPhone’a - twierdzi analityk Timothy Arcuri powołując się na źródło wewnątrz firmy spod znaku nadgryzionego jabłka. Jednym z nich ma być 4-calowy smartfon przeznaczony dla osób z chudszym portfelem.

W ciągu ostatnich dwóch lat Apple wprowadzało każdego roku na rynek dwa nowe modele iPhone’ów: iPhone 5S i 5C w 2013 roku i iPhone 6 i 6 Plus w 2014 roku.

Trzy modele

- Ale w przyszłym roku koncern z Cupertino może wraz z następcami iPhone’a 6 i 6 Plus wprowadzić jeszcze jeden model - twierdzi Timothy Arcuri, analityk firmy Cowen and Company. Według niego Apple pracuje nad 4-calowym modelem iPhone’a, który również trafi na sklepowe półki w 2015 roku.

Powołując się na źródła wewnątrz firmy, Arcuri twierdzi, że nowy model będzie podobny do zeszłorocznego iPhone’a 5S, ale może mieć nowy design z lekko zagiętym ekranem i mocniejszym procesorem. Prawdopodobnie chodzi o procesor A9, którego produkcję dla Apple rozpoczął już Samsung. Będzie to procesor o prawie 20 proc. wydajniejszy od obecnego 64-bitowego A8, 15 proc. mniejszy i jeszcze bardziej energooszczędny.

"Idealny do ręki"

Arcuri twierdzi również, że nowy iPhone będzie zbudowany z tanich podzespołów, co uczyni go dostępnym dla osób z mniejszą zawartością portfela.

Jak pisze Business Insider, produkcja 4-calowego iPhone’a ma sens dla Apple’a, które smartfony tej wielkości reklamuje jako "idealne do ręki", czyli takie kiedy jesteśmy w stanie dotknąć kciukiem wszystkich czterech rogów ekranu. Jest to znacznie trudniejsze do osiągnięcia w dużych telefonach Apple’a takich jak 4,7 calowy iPhone 6 i 5,5 calowy iPhone 6 Plus.

Więcej informacji technologicznych znajdziesz w programie "Świat technologii", codziennie o 21.00.

Autor: tol / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: EPA/PAP

Pozostałe wiadomości