Święto polskiej branży technologicznej w Londynie

Tech

TVN24 BiSPolish Tech Day w Londynie

W londyńskiej siedzibie Google zakończyła się 4. edycja Polish Tech Day. To największa zagraniczna impreza promująca polskie technologie.

Główną częścią konferencji były panele dyskusyjne dotyczące zagadnień branży technologicznej z perspektywy Polski oraz Wielkiej Brytanii.

Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN, podkreślał podczas jednej z dyskusji, że dla użytkowników najważniejsza jest transparentność technologii i jej intuicyjność. - To jest następne wyzwanie dla firm technologicznych, stworzenie intuicyjnych w obsłudze urządzeń, które będą dostarczać wartościowe treści, wciąż okraszone pierwiastkiem ludzkim - mówił.

Z racji tego, że wydarzenie zbiegało się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też hasłem przewodnim Polish Tech Day w tym roku było "wolność i technologia".

Podczas Polish tech Day 2018 odbył się też coroczny konkurs "Pitch To London", prezentujący zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów dla start-upów w Polsce, którzy mogli powalczyć o główną nagrodę w wysokości 2,5 tys. funtów.

Podium zdominowały firmy z dziedziny biotechnologii oraz promujące gospodarkę o zamkniętym obiegu. Pierwsze miejsce zdobyli Handerek Technologies, drugie Biolumo, a trzecie Genomtec.

TVN był partnerem Polish Tech Day.

Autor: ps / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS