TVN24 Biznes | Tech

Oszuści podszywają się pod największy bank w Polsce

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymiTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSEksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi

PKO BP ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. Jak wskazano w komunikacie, przestępcy w wiadomościach e-mail wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji.

"Przestępcy wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji, w których podszywają się pod PKO Bank Polski. E-mail udaje powiadomienie z serwisu transakcyjnego, a treść i tytuł sugerują, że w załączniku jest potwierdzenie transakcji z iPKO. E-maile przychodzą z fałszywych adresów, np. potwierdzenie@ipko.pl lub confrimation@ipko.pl" - czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele PKO BP ostrzegli, że "otwarcie załącznika powoduje instalację złośliwego oprogramowania". "Dzięki temu przestępcy mają kontrolę nad komputerem ofiary" - dodali.

Do komunikatu dołączono treść przykładowej wiadomości od oszustów.

Fałszywe potwierdzenia operacjiPKO BP

Przedstawiciele PKO BP proszą, by "nie otwierać tego maila ani załącznika, ani nie przesyłać go dalej". "Jeśli załącznik został otwarty, na komputerze prawdopodobnie zostało zainstalowane szkodliwe oprogramowanie", klienci są proszeni o pilny kontakt z infolinią banku.

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, jakie opublikowano w ostatnich tygodniach. Zespół CERT Polska informował niedawno o kampanii oszustów podszywających się pod Facebooka, InPost i Allegro.

W połowie maja przed cyberprzestępcami ostrzegał także Santander Bank Polska. Jak mogliśmy przeczytać w komunikacie, wysyłają oni klientom e-maile z fałszywą informacją o konieczności dokończenia aktualizacji danych.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości