Oszustwo na koronawirusa. Największy bank w Polsce ostrzega

Tech


PKO BP ostrzega przed SMS-ami o rzekomym przekazywaniu środków do rezerw NBP. "Prosimy nie klikać w link i skasować wiadomość" - podkreślono w komunikacie. Oszuści próbują wykorzystać epidemię koronawirusa.

Największy bank w Polsce poinformował w komunikacie, że w ostatnich dniach "przestępcy rozsyłają fałszywe SMS-y z informacją o rzekomym przekazywaniu środków do rezerw NBP".

PKO BP ostrzega

"Informacja jest fałszywa, a link kieruje do strony podstawionej przez przestępców. Prosimy nie klikać w link i skasować wiadomość" - podkreślono.

Bank dołączył również do komunikatu treść wiadomości od przestępców. "Informujemy iż zgodnie z spec ustawą dotyczącą koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN" - czytamy w wiadomości (pisownia oryginalna).

Przedstawiciele banku radzą, by w przypadku kliknięcia w link skontaktować się z infolinią pod numerem 800302302.

Oszustwa na koronawirusa

W tym tygodniu policjanci opublikowali ostrzeżenie przed oszustami, którzy wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa.

"Oferują je w internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem" - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

"Nie dajmy się oszukać i o każdym takim przypadku informujmy Policję" - dodali funkcjonariusze.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock