Piękna i inteligentna. Goście zakochali się w seksownym humanoidzie

Tech


Ma na imię Jia Jia, jest bardzo ładna, inteligentna i bystra. Szkoda tylko, że jest humoanoidem, ale i tak zrobiła ogromne wrażenie na odwiedzających konferencję Światowego Forum Ekonomicznego w chińskim mieście Tianjin.

Chińczycy to naród, który od lat zakochany jest w robotyce. Nic więc nic dziwnego, że obecność Jia Jia wywołała prawdziwą sensację i była jednym z najważniejszych wydarzeń konferencji w Tianjin.

Bogini wśród robotów

Ubrana w tradycyjny chiński strój witała gości na drugim piętrze ogromnego centrum konferencyjnego. Uwagę przyciągała nie tylko jej uroda, ale także inteligencja. Dzięki temu zyskała przydomek "bogini wśród robotów".

Humanoid potrafi odpowiadać na pytania w czasie krótszym niż jedna sekunda. Jest w stanie poruszać ustami, a na jego twarzy dostrzeżemy skromne ekspresje mimiczne.

Jia Jia to dzieło inżyniera Chen Xiaopinga i jego zespołu z Uniwersytetu Nauki i Technologii w Hefei. Jej "mózg" to w rzeczywistości ogromna bazy danych, która podłączona do chmury, stale się powiększa i pozwala robotowi na naukę nowych słów i emocji.

Chiny są największym na świecie rynkiem zbytu dla robotów przemysłowych. W 2015 roku sprzedano ich tam 62 tys. sztuk. Globalna sprzedaż w ub. roku wyniosła 248 tys.

Niezwykły robot-mnich:

Niezwykły robot-mnich

Autor: tol//ms / Źródło: Mirror, CNBC