Pamiętacie komputery Commodore? Kultowa marka powraca ze smartfonem

Tech

Commodore Business Machines LTDSmartfon Commodore bedzie kosztował ok. 300 euro

Marka Commodore niepodziewanie powraca na rynek. Tym razem logo tej firmy zobaczymy nie na komputerach, ale na smartfonach. Telefony Commodore będzie można kupić - także w Polsce - jeszcze w lipcu. Cena urządzenia to ok. 300 euro.

Trzeba jednak pamiętać, że smartfon, poza nazwą i logo, nie ma nic wspólnego z amerykańską firmą, która w latach 80. i 90. masowo produkowała komputery, a w 1994 roku zbankrutowała.

Obecnie, prawo do używania nazwy marki i logo posiada dwóch włoskich biznesmenów, którzy założyli firmę Commodore Business Machines LTD. Przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę w Londynie.

Jakie parametry?

Telefon o nazwie Commodore PET pracuje na systemie Android 5.0 i wyposażony jest w czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Mediatek (1,7 GHz), dwa aparaty (13 MPix i 8 MPix), 5,5-calowy ekran, baterię o pojemności 3000 mAh i pamięć o pojemności 16 GB. Za model z 32 GB pamięci trzeba będzie dopłacić ok. 60 euro.

Słuchawka będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu w Polsce, Francji, Włoszech i Niemczech. Cena telefonu to ok. 300 euro. Producent twierdzi, że wkrótce rozpocznie ekspansję także na innych rynkach.

Autor: tol / Źródło: Wired

Źródło zdjęcia głównego: Commodore Business Machines LTD