Uważaj na głuche telefony. Orange: włączcie blokady na międzynarodowe połączenia

Tech

Telefon komórkowy to podręczne siedlisko bakterii
wideo 2/3

W ostatnim czasie nasiliły się nowe metody oszukiwania abonentów. Krótkie połączenia realizowane są z numerów z Kuby. - Prosimy klientów, aby byli maksymalnie ostrożni i nie oddzwaniali pod nieznane numery - poinformował tvn24bis.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Internauci na jednym z portali społecznościowych informują o tym, że w ostatnich godzinach dzwoniono do nich z nieznanych numerów. Jak wskazują, połączenia są szybko przerywane. Oszuści liczą na to, że użytkownik danego numeru oddzwoni, generując wysoką opłatę.

- Tak, mamy informacje od klientów o podejrzanych połączeniach z Kuby. Niestety nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Wcześniej podobne połączenia do polskich klientów wszystkich operatorów pochodziły między innymi z Afryki - poinformował tvn24bis.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Chodzi o kubańskie numery zaczynające się na +53, na przykład +53 52652902.

Głuche telefony

W odpowiedzi na pytania internautów Orange Polska radzi zachować maksymalną ostrożność.

"Zalecamy włączenie blokady na połączenia międzynarodowe w celu uniknięcia dodatkowych kosztów" - napisali przedstawiciele operatora na Twitterze w odpowiedzi na wpisy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku informowaliśmy o podejrzanych telefonach z numerów z Konga lub Wybrzeża Kości Słoniowej.

Orange ostrzega przed głuchymi telefonamiTwitter - Orange Polska

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock