Numery komórkowe będą zaczynały się od czwórki. Jest decyzja

Tech

Giganci pokazali nowe modele smartfonów. Sprawdź, co oferujątvn24bis.pl
wideo 2/5

Udostępnionych zostanie 10 milionów nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45 - poinformował resort cyfryzacji w piątkowym komunikacie. Dodano, że to efekt znowelizowanego rozporządzenia ministra cyfryzacji w sprawie planu numeracji krajowej.

"Potrzeba zmian wynikała z konieczności zwiększenia zasobów numeracji dla sieci ruchomych w związku z wyczerpaniem się dotychczas użytkowanych zakresów numeracji. Do użytkowania udostępnionych zostanie 10 mln nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45" - napisano w komunikacie.

Nowy numer komórkowy

Resort informuje, że wprowadzone zmiany pozwolą na likwidację ograniczeń dla rozwoju rynku usług telekomunikacyjnych wynikających z braku numeracji oraz będą mieć korzystny wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości.

"Zwiększenie liczby dostępnych numerów stwarza bowiem możliwość rozwoju nowych innowacyjnych usług telekomunikacyjnych" - poinformowało ministerstwo.

O tym, że zabrakło numeracji dla nowych użytkowników informowaliśmy w ubiegłym roku, gdy o przydział numerów wystąpił Play. Operator dostał przydział numerów zaczynających się od 450 0.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock