Nowy iPhone, większy iPad i inne niespodzianki. Co Apple pokaże dziś wieczorem

Tech

ShutterstockApple ma zaprezentować kilka nowości

To już dziś. O godz. 19.00 czasu polskiego w San Francisco odbędzie się długo oczekiwana konferencja Apple. Branża spodziewa się premiery nowych modeli iPhone'ów - 6s i 6s Plus. Popularne smartfony to prawdopodobnie nie jedyna niespodzianka tego wieczoru. Relacja z konferencji na tvn24bis.pl.

Konferencja Apple odbędzie się w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco w Kalifornii. Obiekt ten mieści 7 tys. osób i raczej pewne jest, że będzie on wypełniony po brzegi.

Nowy iPhone

Flagowy smartfon Apple w odświeżonej wersji to tajemnica, ale nie do końca. Kilka rzeczy o nim wiadomo jeszcze przed premierą. Wiadomo już, że nowe iPhone'y 6s i 6s Plus z zewnątrz będą wyglądały niemal identycznie, jak ich poprzednie wersje. Z przecieków medialnych wynika, że nowe modele będą minimalnie szersze. Różnica ma wynosić zaledwie 0,2 mm. Fani smartfonów firmy Apple będą mogli prawdopodobnie zamówić je w nowej barwie - Rose Gold. Nowością może być wykończenie ekranu w iPhone 6s Plus. Wśród krążących po świecie technologii plotek pojawiała się również taka, że wyświetlacz w tym modelu będą pokryte szkłem szafirowym. Ma to zdecydowanie zwiększyć jego wytrzymałość na uszkodzenia, a jednocześnie zmniejszyć finansowe cierpienia użytkowników iPhone'ów, którzy obecnie raz po raz wydają majątek na wymianę delikatnego szkiełka. Wiadomo, że w nowych iPhone'ach Apple użyje technologii Force Touch, która pozwala na to, aby w zależności od siły nacisku na ekran w różny sposób obsługiwać telefon. Niemal pewne jest to, że w nowe modele iPhone'ów będą bardziej wydajne. Zarówno iPhone 6s, jak i iPhone 6s Plus mają używać procesora Apple A9. Smartfony będą wyposażone również w 2 gigabajty pamięci LRDDR4 RAM. Ma to znacznie przyśpieszyć działanie urządzenia. Apple ma zwiększyć również rozdzielczość aparatu fotograficznego

Co jeszcze?

Wśród plotek przed konferencją pojawiają się i takie, że Apple może zaprezentować też nowego iPada. Sprzedaż iPadów leciała w dół przez sześć ostatnich kwartałów. Tendencja spadkowa wśród tych urządzeń i tabletów w ogóle rozpoczęła się, gdy na rynek zaczęły trafiać smartfony z większymi ekranami. Plotka głosi, że nowy iPad będzie miał 13 cali. W pakiecie z rysikiem takie urządzenie może być potężnym narzędziem w prowadzeniu biznesu. Apple ma zaprezentować w środę kilka nowości w tym aktualizację Maca, Apple TV i Apple Watch.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock