Nowy iPhone od dziś w sklepach. Gorączka fanów Apple'a

Tech


iPhone 6S oraz iPhone 6S Plus dziś trafiły do sklepów w 12 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Długie kolejki przed salonami Apple'a ustawiały się już w nocy.

Miłośnicy sprzętu z logo nadgryzionego jabłka kolejny raz pokazali, że są w stanie zrobić wiele, aby jako pierwsi zdobyć nowego iPhone'a. Przed salonem w australijskim Sydney klienci, mimo ulewnego deszczu, koczowali w namiotach i pod parasolami całą noc. Podobnie było w Hongkongu, gdzie przed Apple Store ustawiła się długa kolejka.

Szczęśliwi fani

Na jej czele stał Black Chan, który kupił dwa iPhone'y: jeden z 64, a drugi 128 GB pamięci. - Jestem wielkim fanem Apple'a. Czuje się bardzo szczęśliwy i podekscytowany - powiedział Chan. Dodał też, że jeden ze smartfonów kupił dla siebie, a drugi chce sprzedać. Uważa, że zarobi na tym około 250 dolarów. Jak podaje CNN Money zainteresowanie nowymi iPhone'ami jest ogromne. Wprawdzie nie ma oficjalnych danych dotyczących przedsprzedaży, ale podobno jest ona "bardzo wysoka na całym świecie". Potwierdzają to doniesienia samej spółki. "Jesteśmy na dobrej drodze, aby pokonać zeszłoroczny rekord sprzedanych 10 mln egzemplarzy telefonu w pierwszy weekend" - podało Apple.

Jaki jest nowy iPhone?

Prezentacja nowych iPhone'ów odbyła się 9 września. Nowe modele są wyposażone w lepszy procesor Apple A9. Zdecydowanie mocniejszy jest też aparat, którego matrycę producent powiększył z 8 do 12 megapikseli. Technologiczny gigant zapowiedział również, że taki sprzęt będzie pozwalał na nagrywanie filmów w niezwykle wysokiej rozdzielczości 4K. Cena iPhone'a 6s waha się od 199 do 399 dolarów, a iPhone’a 6s Plus od 299 do 499 dolarów. To, ile miłośnicy smartfonów od Apple’a będą musieli wydać, aby kupić nowy sprzęt zależy od pamięci, która dostępna jest w trzech wersjach: 16, 64, 128 gigabajtów.

Kiedy w Polsce?

Klienci z Polski, którzy już teraz chcą kupić nowego iPhone'a będą musieli wybrać się np. do Niemiec. Obecnie nie jest znana oficjalna data premiery smartfona nad Wisłą. Jeśli jednak powtórzy się scenariusz, jaki widzieliśmy w przypadku sprzedaży poprzednich modeli, to iPhone 6S oraz 6S Plus trafi do polskich sklepów w drugiej połowie października.

Autor: msz/ / Źródło: CNN Money, tvn24bis.pl