Tech

Sześć ikon Facebooka. Serwis pozwala "lubić" po nowemu

Tech

newsroom.fb.comNowe ikonki dostępne sa od dzisiaj

Po miesiącach spekulacji oraz przecieków Facebook daje wreszcie swoim użytkownikom więcej możliwości reagowania na zdjęcia, posty i filmy opublikowane w serwisie. Teraz będą mogli wybrać jedną z sześciu ikon, aby wyrazić to, co czują.

Do słynnego już jasnoniebieskiego kciuka dołącza serce, śmiejąca się twarz, zaskoczona twarz, smutna twarz i wkurzona twarz.

Rok burzy mózgów

Aby wybrać jedną z ikonek należy najechać kursorem myszki na przycisk "Lubię to". Wtedy, tuż nad nim pojawi się zestaw sześciu ikonek. W przypadku aplikacji mobilnej należy natomiast przycisnąć "Lubię to" i poczekać aż ikonki pojawią się na wyświetlaczu. Trzeba jednak pamiętać, że Facebook wprowadza nową funkcję fazowo, więc nie u wszystkich użytkowników od razu pojawi się możliwość większego wyboru. Facebook wybrał pięć nowych ikonek po roku burzy mózgów i testów. Serwisowi zależało przede wszystkim, aby nowe opcje były uniwersalne. Facebook dostępny jest w niemal wszystkich krajach, w 70 językach. Firma prowadziła badania w kilku krajach, w tym Hiszpanii, Irlandii i na Filipinach, aby sprawdzić, jak nowe ikonki są odbierane w rożnych językach i kulturach. Facebook wprowadził przycisk "Lubię to" w 2009 roku. Wielu użytkowników domagało się wprowadzenia przycisku "Nie lubię tego", ale Mark Zuckerberg odrzucił ten pomysł w obawie, że przyczyniłby się do rozprzestrzeniania hejtu w sieci.

Internet dla Afryki. Facebook ma ambitny plan:

Internet dla Afryki. Facebook ma ambitny plan
Internet dla Afryki. Facebook ma ambitny planTVN24 Biznes i Świat

Autor: tol/gry / Źródło: The Verge, Fortune

Źródło zdjęcia głównego: newsroom.fb.com

Pozostałe wiadomości