Instagram jak dla artystów. Nowa aplikacja umożliwia łączenie zdjęć w kolaże

Tech

instagram.com Przedstawiciele Instagrama zapowiadają, że w nadchodzących miesiącach aplikacja będzie również dostępna dla urządzeń z systemem Android

Fotograficzny serwis społecznościowy Instagram udostępnił w poniedziałek aplikację do łatwego i szybkiego łączenia wielu zdjęć w jedną kompozycję. Program Layout jest na razie dostępny tylko na urządzenia z systemem iOS.

Przedstawiciele Instagrama zapowiadają, że w nadchodzących miesiącach aplikacja będzie również dostępna dla urządzeń z systemem Android.

Wiele możliwości

Należący do Facebooka Instagram podkreśla, że program zawiera wiele narzędzi do edycji obrazów umożliwiających m.in. zmianę wielkości pliku, jego szerokości i długości.

Aplikacja może także automatycznie połączyć dziewięć wybranych przez użytkownika zdjęć w kolaż. "Jest fajna, prosta i daje nowe możliwości do ćwiczenia kreatywności" - napisała amerykańska firma na swojej stronie internetowej opisując Layout. Instagram stworzyli w 2010 roku Kevin Systrom i Mike Krieger. Dwa miesiące po jego premierze zarejestrowało się na nim ponad milion użytkowników, a kolejne miesiące obfitowały w dalszy rozwój popularności serwisu.

W kwietniu 2012 roku Instagram przeszedł w ręce właścicieli Facebooka. Transakcja to opiewała na kwotę 1 mld dolarów.

"Świat technologii": zarabiaj na zdjęciach wrzucanych na InstagramaTVN24 Biznes i Świat

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com