Tech

Nokia powraca na rynek. Są przecieki o dwóch smarfonach

Tech

Twitter.comCzy tak będą wyglądać nowe Nokie?

Do końca roku na rynku mają się pojawić dwa nowe telefony z logo Nokii - donoszą serwisy technologiczne, powołując się na nieoficjalne informacje. Smartfony wyprodukuje fińska firma HMD Global, która uzyskała prawa do legendarnej marki na okres 10 lat.

Na razie niewiele wiadomo o specyfikacjach obydwu modeli (nazwanych C1 i P1), ale według przecieków jeden będzie miał 5,2-calowy ekran, natomiast drugi 5,5-calowy. Oba smartfony będą działać na systemie Z-Launcher, opartym na Androidzie N.

Odporne na kurz i wodę

Smartfony mają mieć metalowe obudowy, które będą pyłoszczelne i wodoszczelne (spełniające założenia normy IP68) oraz procesory Qualcomm Snapdragon 820.

W obu urządzeniach nie zabraknie czytników linii papilarnych. Poprzednie plotki mówiły też, że w jednej z wersji telefonu znajdzie się aparat o rozdzielczości 22.6 megapikseli.

Telefon ma kosztować ok. 500 dolarów.

Nokia, dawny światowy lider telefonii komórkowej, ogłosiła swój powrót w maju. Przedsiębiorstwo, które obecnie działa w branży wyposażenia i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, na 10 lat oddało do dyspozycji prawa do słynnej marki i cennych wciąż patentów nowo utworzonej fińskiej firmie HMD Global. W maju 2016 roku spółka odkupiła od Microsoftu część działu urządzeń.

Ostatnim produktem z wyższej półki Nokii był tablet N1, który nie został pozytywnie przyjęty przez konsumentów. W zgodnej opinii specjalistów Nokia, która kilkanaście lat pozostawała liderem na rynku telefonów komórkowych (w szczytowym okresie w 2008 roku miała 40 proc. udziałów), przespała początek rewolucji smartfonowej.

Czym jest "łokieć selfie" i "smartfonowy kciuk"?

Czym jest "łokieć selfie" i "smartfonowy kciuk"?
Czym jest "łokieć selfie" i "smartfonowy kciuk"?

Autor: tol//ms / Źródło: Times News

Źródło zdjęcia głównego: Twitter.com

Pozostałe wiadomości