Pancerna obudowa, wąż i słynna melodyjka. Kultowy telefon wraca po 17 latach

Tech

BullsNa całym świecie sprzedano ponad 100 mln egzemplarzy Nokii 3310

Wielki powrót na rynku telefonów komórkowych. Nokia 3310 ma zostać odświeżona i na nowo trafić do produkcji. Firma HMD Global ma zaprezentować urządzenie podczas prestiżowych targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress w Barcelonie.

Model 3310 pojawił się na rynku w 2000 roku. Telefon był bardzo dobrze oceniany przez użytkowników. Chwalono go m.in. za niezawodność, długi czas pracy baterii i wytrzymałość.

Podobnie, jak kilka innych modeli Nokii z tamtego okresu nazywany był "cegłą". Określenie odnosiło się do jego rozmiaru, ale również do odporności na wszelkie upadki. Z tego względu telefon stał się bohaterem licznych memów. Nazywany "czołgiem wśród telefonów" mógł zostać zniszczony ponoć tylko przez ogień Mordoru, a kiedy upadał na podłogę… niszczył podłogę.

Na całym świecie sprzedano go w liczbie ponad 100 mln egzemplarzy.

Szczegóły wkrótce

Na razie nie wiadomo, w jakiej dokładnie odsłonie zobaczymy legendarną słuchawkę. Oficjalne informacje na temat nowej Nokii 3310 poznamy podczas targów Mobile World Congress, które rozpoczynają się 27 lutego w Barcelonie. Telefon ma kosztować ok. 60 euro, czyli ok. 260 zł.

Prawami do słynnej marki i cennych wciąż patentów Nokii dysponuje obecnie firma HMD Global (pracuje w niej wielu byłych pracowników Nokii).

W styczniu spółka zaprezentowała Nokię 6, telefon ze średniej półki, oparty o najnowszy system Android 7.0, znany też jako Nougat. Telefon został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, procesor Qualcomm Snapdragon 430 współpracujący z 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Tylny aparat będzie miał 16 Mpix, a przedni 8 Mpix. Producent chwali się też wysokiej jakości wzmacniaczem audio. Cena Nokii 6 to 245 dolarów.

Kilka lat temu Nokia dominowała na światowym rynku telefonów komórkowych, ale jej panowanie zakończyło się wraz z pojawieniem się pierwszego iPhone’a dziesięć lat temu. Epoka Nokii skończyła się 25 kwietnia 2014 roku, kiedy Microsoft kupił od fińskiej firmy dział urządzeń i usług.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bulls