Mają już najszybszy pociąg świata. Teraz chcą mieć niewidzialny

TVN24 Biznes

SeibuTak na projekcie wygląda niewidzialny pociąg zaprojektowany przez japońską architekt Kazuyo Sejima

Niewidzialny pociąg, którego projekt stworzyła japońska architekt Kazuyo Sejima może zacząć wozić pasażerów już w 2018 roku. Maszyna będzie charakteryzowała się nie tylko dynamiką, ale również tym, że wtopi się w otoczenie.

Japonia od lat rozwija sieć kolejową. Pociągi przewożące pasażerów w tym kraju znane są ze swoich wysokich prędkości. Teraz Japończycy idą o krok dalej. Stworzą pociąg, którego nie widać.

Niezwykły projekt

Maszynę, która będzie charakteryzowała się nie tylko dynamiką, ale i niezwykłą odbijającą otoczenie barwą stworzyła japońska architekt Kazuyo Sejima. Stworzony przez nią projekt pociągu zakłada, że pojazd będzie pędząc po torach miękko wtapiał się w krajobraz. Dzięki temu pociąg będzie wręcz niewidzialny. Stanie się tak, bo w całości, łącznie z wagonami będzie pokryty materiałem przypominającym lustro, który będzie odbijał obraz wszystkiego dookoła. Dzięki temu pojazd ma idealnie wtapiać się w otoczenie i nie zaburzać miejskiej, czy też wiejskiej scenerii.

Za dwa lata

Według planów koncernu Seibu, który jest jednym z największych przewoźników w Japonii, pociąg może wjechać na tory już w 2018 roku. W ten sposób spółka chce uczcić setną rocznicę założenia firmy.

Zobacz też: cisza w pociągu

Autor: msz/gry / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Seibu