Siedmiolatek zgarnia fortunę w internecie. "Bo jestem zabawny"

Tech

Ośmiolatek najlepiej zarabiającą gwiazdą YouTubeTVN24 BiS
wideo 2/4

Siedmiolatek Ryan, który recenzuje zabawki w internecie, został uznany przez magazyn "Forbes" najlepiej zarabiającą gwiazdą serwisu YouTube. W ciągu roku chłopiec zarobił 22 miliony dolarów.

Kanał "Ryan ToysReview" został założony przez rodziców chłopca w marcu 2015 roku. Od tego czasu filmy ośmiolatka miały prawie 26 miliardów wyświetleń. Kanał śledzi ponad 17,3 milionów subskrybentów.

Chłopiec, z pomocą rodziców, w zabawny i kreatywny sposób testuje i recenzuje różne zabawki. Jego filmy są tak popularne, że mama chłopca musiała zrezygnować z pracy, żeby pomóc mu w ich realizacji.

Pytany dlaczego dzieci lubią oglądać jego filmy chłopiec odpowiada krótko: "bo jestem zabawny".

Potężne zarobki

W ciągu roku - od 1 czerwca 2017 do 1 czerwca 2018 roku - przychody kanału wyniosły 22 miliony dolarów (ponad 82,5 miliona złotych) i podwoiły się w porównaniu z rokiem poprzednim.

Większość tej zawrotnej kwoty generują reklamy publikowane przed recenzjami. Reszta to między innymi pieniądze od firm, których zabawki pojawiają się na kanale.

15 proc. zarobków chłopca trafia na specjalne konto bankowe. Ryan uzyska do niego dostęp, gdy skończy 18 lat. Pozostałymi zarobionymi środkami dysponują rodzice.

Z wyliczeń "Forbesa" wynika, że internetowy biznes kwitnie. Łączne przychody dziesiątki najlepiej zarabiających youtuberów wyniosły w ciągu 12 miesięcy ponad 180 milionów dolarów. To wzrost o 42 procent w stosunku do roku poprzedniego.

Lista dziesięciu najlepiej zarabiających kanałów na YouTube (według "Forbesa"):

1. Ryan ToysReview - 22 miliony dolarów

2. Jake Paul - 21,5 mln dolarów

3. Dude Perfect - 20 mln dolarów

4. Daniel Middleton - 18,5 mln dolarów

5. Jeffree Star - 18 mln dolarów

6. Markiplier - 17,5 mln dolarów

7. Evan Fong - 17 mln dolarów

8. Jacksepticeye - 16 mln dolarów

9. PewDiePie - 15,5 mln dolarów

10. Logan Paul - 14,5 mln dolarów

Autor: tol//dap / Źródło: TVN24 BiS, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock