Kupujemy skuter. Podpowiadamy, jaki model wybrać

Tech

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i Świat"Biznes dla Ludzi", cz.1

Skutery to w dzisiejszych czasach najlepsza alternatywa zarówno dla zatłoczonych, dużych aglomeracji miejskich, jak i szybkiego oraz sprawnego przemieszczania się poza miastem, gdzie komunikacja miejska jest ograniczona. Jaki model skutera wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na te pytania oraz wiele innych odpowiadamy w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Zalety

- Skuter pozwala omijać korki i pali dużo mniej paliwa niż samochód - podkreśla Robert Cabaj, właściciel firmy Skutery RC. - Jednoślad o pojemności 125 cm sześc. pali ok. 5 litrów na 100 km, natomiast skuter o pojemności 50 cm sześc. trochę ponad 4 litry - precyzuje. Jak dodaje, posiadacz skutera nie musi się też martwić o znalezienie miejsca do parkowania. - Można zaparkować chociażby na chodniku - tłumaczy gość "Biznesu dla ludzi". Cena skutera o pojemności 50 cm sześc. waha się od 2700 zł do 8000 zł. Takim skuterem pojedziemy z maksymalną prędkością 50 km/h. Z kolei na skuterze o pojemności 125 cm sześć. osiągniemy 90 km/h.

Bez prawka

Jak przypomina Cabaj, jeżeli posiadamy prawo jazdy kat. B przynajmniej od trzech lat, to możemy prowadzić motocykl o pojemności 125 cm sześć. Prawo jazdy nie jest wymagane, gdy chcemy jeździć skuterem o mniejszej pojemności.

Program "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat.

Autor: msz//km / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu | cecilegeng