Inteligentna czapka. Odbierzesz telefon i posłuchasz muzyki

Tech

trndlabs.comBluetooth Beanie wygląda, jak zwykła czapka, ale ma niezwykłe możliwości

29 dolarów - tyle kosztuje czapka Bluetooth Beanie, która umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych, czy słuchanie muzyki. To kolejny przykład inteligentnego ubrania, które wykorzystuje tzw. wearable technology, czyli technologię ubieralną.

Czapka Bluetooth Beanie to idealnie rozwiązanie dla osób, które nie znoszą zestawów słuchawkowych. Teraz wystarczy na głowę nałożyć czapkę, aby odbierać połączenia, czy słuchać ulubionej muzyki. Dużym plusem tego urządzenia jest to, że np. prowadząc rozmowę przez czapkę nasze dłonie pozostają wolne.

Jak działa?

Twórcy oryginalnego nakrycia głowy twierdzą, że urządzenie poprzez system bluetooth łączy się z dowolnym sprzętem w odległości 10 metrów. Oznacza to, że jeśli w naszej kieszeni zadzwoni telefon, to możemy nacisnąć specjalny guzik na czapce i odebrać połączanie. Wszystko dlatego, że ma ona wbudowany mikrofon i głośnik.

To właśnie głośnik pozwala również na słuchanie muzyki np. z obsługującego bluetooth smartfona. Kiedy zdecydujemy się na taką opcję, to przyciskając guzik przy uchu będziemy mogli pogłośnić lub ściszyć odtwarzany utwór.

Da się wyprać?

Według twórców z Bluetooth Beanie użytkownicy mogą korzystać bez przerwy około sześć godzin. Wszystko dzięki temu, że czapka ma wbudowaną baterię, którą należy ładować przez port USB, czyli np. podłączyć do laptopa.

Producent inteligentnej czapki zadbał też o to, aby nakrycie głowy można było wyprać. Wystarczy wyjąć z niego głośniki, baterię i odbiornik bluetooth, a następnie wrzucić do pralki.

Autor: msz / Źródło: Daily Mail,

Źródło zdjęcia głównego: trndlabs.com