Musk odpowiada Putinowi: sztuczna inteligencja może wywołać III wojnę światową

Tech


W serii wpisów na Twitterze Elon Musk wyraził opinię, że sztuczna inteligencja może stać się przyczyną III wojny światowej. Słowa są odpowiedzią na tezę Władimira Putina, że liderzy rozwoju sztucznej inteligencji mogą zdobyć władzę nad światem.

Musk stwierdził w swoim wpisie, że "walka pomiędzy krajami o prymat w rozwoju sztucznej inteligencji najpewniej stanie się przyczyną wybuchu III wojny światowej".

W wykładzie dla ponad miliona uczniów z całej Rosji, który Putin wygłosił za pośrednictwem łączy satelitarnych w ramach obchodów rozpoczęcia roku szkolnego, rosyjski prezydent stwierdził, że dominacja nad światem będzie należeć do lidera w rozwoju sztucznej inteligencji.

- Sztuczna inteligencja jest przyszłością, nie tylko dla Rosji, ale dla całej ludzkości - powiedział Putin. - Daje ogromnie dużo szans, ale też tworzy trudne do przewidzenia zagrożenia - dodał.

"Wojnę niekoniecznie wywołają liderzy konkurujących ze sobą państw" - dodał Musk ostrzegając, że "wywołać może ją jedna ze sztucznych inteligencji, jeśli zdecyduje, że atak wyprzedzający jest najpewniejszą drogą do zwycięstwa w konkurencji".

Autor: ps/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock