Konkurs na alarmową aplikację. Ministerstwo przyzna nagrodę finansową

Tech

tvn24Aplikacja ma pomóc niepełnosprawnym wezwać pomoc

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych. Główną nagrodą jest 30 tys. zł. Celem konkursu jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do usługi powiadamiania ratunkowego oraz poszerzenie kanałów łączności.

"Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie projektu, którego interfejs powinien być dedykowany przede wszystkim dla osób głuchych oraz wyposażony w elementy umożliwiające dokonanie zgłoszenia w sposób dotykowy, tj. piktogramy, rysunki, skróty itp." - podało ministerstwo w sobotnim komunikacie.

Aplikacja alarmowa

Jak precyzuje MSWiA, aplikacja musi wysyłać zgłoszenia alarmowe w formie wiadomości SMS, przesyłanej na wskazany numer telefonu, a także umożliwiać późniejszą komunikację dwustronną z operatorem numerów alarmowych w centrum powiadamiania ratunkowego.

Aplikacja powinna funkcjonować prawidłowo zarówno na telefonach jak i tabletach.

W opinii wiceministra Tomasza Zdzikota, aplikacja może oficjalnie zafunkcjonować pod koniec tego roku.

- Jej wdrażanie chcemy połączyć z wdrażaniem systemu obsługi zgłoszeń eCall, wysyłanych automatycznie przez pojazd w przypadku kolizji, oraz wdrażaniem przyjmowania SMS-ów na numer 112 – powiedział na sobotniej konferencji w Poznaniu.

Termin zgłoszenia projektów mija 15 maja 2017 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi do 19 czerwca 2017 r.

Ta aplikacja pomoże zaparkować. Zobacz jak wypadła w testach:

Ta aplikacja pomoże zaparkować. Zobacz jak wypadła w testachTVN Turbo

Autor: MS / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24