Mobilna wersja "World of Tanks" trafi na PC

Tech

WargamingMobilna wersja "World of Tanks" trafi na PC

Mobilna wersja popularnej gry MMO „World of Tanks Blitz” wkrótce zostanie udostępniona na Windows 10. Ma to pozwolić na międzyplatformową rozgrywkę użytkownikom smartfonów, tabletów oraz PC z systemem Microsoftu.

Oryginalne "World of Tanks" należy do najpopularniejszych gier free-to-play MMO na rynku. Pierwotnie wydana na PC obecnie gra jest już dostępna w wersjach na konsole Xbox 360 i Xbox One. Na początku 2016 "World of Tanks" ma trafić również na PlayStation 4.

Obok pełnowymiarowych bitew czołgów w "WoT" na urządzeniach mobilnych dostępna jest również wersja przystosowana do mniejszych potyczek w siedmioosobowych drużynach. Teraz producent zamierza dotrzeć z "World of Tanks Blitz" także do posiadaczy urządzeń wykorzystujących Windows 10, w tym PC.

Większy zasięg

- "World of Tanks Blitz" zgromadziło dużą i aktywną społeczność globalną. Cieszymy się, iż możemy skorzystać z technologii i platformy dla graczy dostarczonej przez Microsoft, aby poszerzyć zasięg jeszcze bardziej – powiedział prezes firmy Wargaming Victor Kisły.

Liczba zarejestrowanych graczy "WoT" na PC i konsole na ponad 150 mln na całym świecie. Mobilne "WoT Blitz" do grudnia 2015 było pobierane 35 mln razy na urządzenia z systemem iOS i Android. Jak podaje producent, równolegle z grą łączy się ok. 100 tys. osób. Po rozszerzeniu gry na system Microsoftu liczba graczy ma znacząco wzrosnąć dzięki wsparciu rozgrywek pomiędzy iOS, Android i Windows 10.

- Wraz ze wsparciem dla Windows 10 zmienimy "World of Tanks Blitz" w prawdziwe doświadczenie międzyplatformowe, rozszerzymy możliwości w grze dla fanów i otworzymy uniwersum Wargaming.net na nową, liczną społeczność – obiecuje Kisły.

Wg zapowiedzi producenta mimo międzyplatformowych rozgrywek gracze na komputerach osobistych będą korzystali z oddzielnego od użytkowników urządzeń mobilnych systemu dobierającego do gry.

Wargaming to założona w Mińsku prywatna firma produkująca gry komputerowe typu free-to-play MMO. Od 1998 Wargaming wydał ponad 15 tytułów i przeniósł swoją siedzibę z Białorusi na Cypr. Obecne działania firmy koncentrują się na serii wojennych gier MMO opartych na współpracy graczy. "World of Tanks Blitz" to gra mobilna dotychczas dostępna na smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wargaming