Młodzi Amerykanie rezygnują z Facebooka

Tech

Facebook otworzy drugą siedzibę w Niemczechtvn24bis
wideo 2/3

Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy aż 44 proc. amerykańskich użytkowników w wieku od 18 do 29 lat usunęło aplikację Facebook ze swoich telefonów – wynika z danych Paw Research Center. Masowy exodus milenialsów może być pokłosiem skandali związanych z popularnym serwisem społecznościowym.

Ankieta przeprowadzona przez Paw Research Center wśród ponad 3,4 tys. użytkowników Facebooka wskazuje, że aż 44 proc. osób w wieku od 18 do 29 lat usunęło aplikację portalu społecznościowego w ciągu ostatniego roku.

Nie wszyscy jednak rozstali się z popularnym serwisem internetowym na zawsze - 42 proc. respondentów deklaruje, że była to jedynie przerwa na kilka tygodni. Na trwałe rozstanie z społecznościowym medium zdecydowało się natomiast 26 proc. ankietowanych. Z kolei 54 proc. młodych użytkowników zmieniło ustawienia prywatności.

Czy to koniec Facebooka?

Te dane niekoniecznie oznaczają koniec internetowego giganta. Badanie nie uwzględnia bowiem użycia innych produktów należących do Facebook Inc.: Instagrama, WhatsAppa, czy Messengera. Wszystkie z nich są nadal popularne. Ankietę przeprowadzono też wyłącznie wśród Amerykanów – poza granicami USA liczba użytkowników portalu wciąż wzrasta.

Niepokojące dane dla Facebooka?tvn24bis.pl

Wyniki jednak mogą sugerować, że wielu młodych użytkowników zwraca uwagę na kryzys wizerunkowy firmy. Przypominamy – Facebook na przestrzeni ostatniego roku zmagał się z szeregiem skandali. Wśród nich można wymienić raport FBI, w którym wykazano, że rosyjscy agenci wykorzystywali platformę do rozpowszechnia tzw. fake newsów i nadużycia dotyczące wykorzystania danych przez firmę badawczą Cambridge Analytica.

Autor: mp//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock