Ministerstwo ostrzega przed e-mailami o "ukrywaniu dochodów". To pułapka

Tech

ShutterstockResort podkreśla, że wiadomość nie pochodzi z Ministerstwa Finansów. Apeluje też o ostrożność

Ministerstwo finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o "ukrywaniu dochodów". "Nie należy otwierać ani wiadomości, ani załącznika, bowiem zawiera kod złośliwy" - ostrzega ministerstwo.

Resort finansów podkreśla, że fałszywa wiadomość nie pochodzi z Ministerstwa Finansów. Apeluje do wszystkich o ostrożność.

Fałszywy e-mail

Ministerstwo podało także treści fałszywych wiadomości dotyczących "wyznaczonej kontroli dochodów". Jedna z nich brzmi następująco:

"Dzien dobry, 

W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.

Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego rowniez jest zalaczona do dokumentu.

Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 09.11.2016 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a takze interesuja nas niektore transakcje przeprowadzane w roku biezacym.

W razie jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie ponizej, nalezy podac w pismie numer sprawy "PL09579261" i osobisty kod".

Ministerstwo finansów ostrzega, aby nie otwierać ani wiadomości, ani załącznika, bowiem zawiera kod złośliwy.

Zobacz materiał TVN24 BiS o tym jak możemy zabezpieczyć się przez potencjalnym atakiem hakerów (26.04.2016):

Masowy atak hakerów na klientów banki. Zobacz, jak się zabezpieczyćTVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock