Drugie życie Painta. Gigant zmienił decyzję po protestach

TVN24 Biznes

Nowy hit internetu. Ojcowie się bawią, gdy dzieci śpiąTVN24 BiS
wideo 2/3

Microsoft wycofał się ze swojej decyzji o usunięciu z systemu Windows programu Paint. Wszystko po fali krytyki, jaka pojawiła się w sieci.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Microsoft ujawnił swoje plany dotyczące aplikacji i funkcji, które niebawem mogą nie być dostępne w systemie Windows 10. Na liście programów, które nie będą rozwijane i w przyszłości mogą zniknąć, znalazł się między innymi Microsoft Paint.

W sieci zawrzało, a dzień po fali krytyki ze strony internautów, Microsoft podjął decyzję, że program pojawi się jednak w kolejnym pakiecie Windows. Jak wskazano, aplikacja wkrótce trafi do sklepu Windows.

"W przyszłości zaoferujemy również program MS Paint w Windows Store za darmo i będziemy kontynuować dostarczanie nowych uaktualnień i narzędzi do Paint 3D, dzięki czemu ludzie będą mieli najlepsze narzędzie twórcze w jednym miejscu" - powiedział rzecznik Microsoftu w rozmowie z CNN Tech.

Popularny program

Aplikacja istnieje od 32 lat i służy do obróbki plików graficznych. Wielu użytkowników ceni jego prostotę, ale jednocześnie narzekało, że oferuje niewielkie możliwości i mało opcji. Według wcześniejszych planów, Paint miał przejść do historii wraz z kolejną aktualizacją systemu Windows 10, która nastąpi w październiku. Obok Painta, na liście aplikacji znalazły się jeszcze m.in. Outlook Express, Reader, czy Reading List.

Autor: mb/gry / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock