Microsoft ulepsza Windows 10. Od kwietnia będzie działał na większości urządzeń

Tech

Microsoft ulepsza nowy system operacyjny - Windows 10

Programiści Microsoftu zoptymalizowali kod następnej wersji testowej mobilnego systemu operacyjnego Windows 10, dzięki czemu będzie on dostępny dla zdecydowanej większości modeli Windows Phones. Poprzednia wersja była dedykowana tylko dla kilku modeli Lumii.

Kiedy w lutym br. Microsoft udostępnił testową wersję systemu był on dostępny zaledwie dla modeli smartfonów Lumia: 630, 635, 636, 638, 730 i 830. Jednak druga wersja Windows 10, która jest spodziewana w pierwszej połowie kwietnia będzie zoptymalizowana dla większości smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu. Pełną listę modeli Microsoft opublikował na swoim blogu 27 marca.

Rzesza odbiorców

Udostępniając wersje testowe programu producent chce poznać uwagi użytkowników przed wypuszczeniem na rynek ostatecznego produktu. Po fali krytyki, z jaką spotkał się Windows 8, koncern chce także zapoznać z nowym systemem jak największą rzeszę odbiorców i dzięki temu dokonać analizy rynku.

Microsoft zwraca uwagę, że Windows 10 będzie przeznaczony nie tylko na smartfony, ale także na komputery osobiste, laptopy a nawet znajdzie zastosowanie w bankomatach. Obecnie Microsoft ma trzy główne systemy - Windows 8 stosowany w tradycyjnych komputerach i tabletach, Windows Phone dla telefonów komórkowych i system dedykowany dla konsoli do gier Xbox One (Xbox OS). Ujednolicenie ma umożliwić użytkownikom płynne przechodzenie z różnych urządzeń.

Microsoft zastąpił portierów robotamiTVN24 Biznes i Świat

Autor: mw / Źródło: PAP