Lepiej ochroni przed hakerami, da więcej możliwości graczom. Znana jest data aktualizacji Windowsa

Tech

Najnowsze premiery ze świata nowoczesnych technologii na targach w Berlinietvn24bis.pl
wideo 2/4

Kolejna aktualizacja Windowsa 10 będzie dostępna do ściągnięcia już od 17 października. To już czwarta wielka aktualizacja znanego systemu - przypomina CNN.

Aktualizacja wprowadzana pod nazwą Fall Creators Update ma zawierać kilka poprawek. Chodzi między innymi o lepsze zabezpieczenie przed wirusami typu ransomwere, program "Find my pen" z myślą o osobach, którym zdarza się zgubić rysik do komputera.

Jak deklaruje Microsoft, do obsługi piórka przywiązał dużą wagę, m. in. ma być łatwiejsza i z dostępem do większej liczby opcji.

Zmiany wprowadzają ułatwienia związane z zarządzaniem danymi w chmurze. Choć szczegóły, jak Microsoft zamierza tego dokonać, nie są dokładnie znane.

Kolejna nowości dotyczą aplikacja Zdjęcia, dzięki czemu przeglądanie katalogu materiałów ma być bardziej intuicyjne.

Fall Creators Update to też ukłon w stronę graczy. Usprawnienie funkcji Tryb gry (Game Mode) ma zapewnić wykorzystanie pełnej mocy sprzętu.

Paint zostaje

Warto zauważyć, że Microsoft nic nie wspomina o dezaktualizacji słynnego Painta. Program do obróbki graficznej, który jest z użytkownikami Windowsa od 32 lat miał zniknąć wraz z nową aktualizacją systemu - podawała firma pod koniec lipca. Jednak po fali internetowego odzewu ze strony zawiedzionych fanów, Microsoft natychmiast wycofał się z zapowiedzi.

Nowości zostały zaprezentowane podczas tegorocznej edycji targów IFA w Niemczech.

Aktualizacja

Na początku roku Microsoft deklarował, że nakładkę wypuści tak szybko jak to możliwe.

Zazwyczaj swoje premiery firma ma w marcu i we wrześniu. Dlatego dziwi październikowa data wypuszczenia ulepszeń - pisze CNN.

Jak zapowiada Microsoft, Windows 10 to ostatnia wersja popularnego systemu.

Autor: ps/gry / Źródło: CNN, tvn24bis.pl