Goliat przejmuje Dawida. Sztuczna inteligencja do walki z cyberatakami

Tech

Start-up: od pomysłu do realizacji. Sprawdź, jak wystartować z własnym biznesemTVN24 BiS
wideo 2/3

Amerykański koncern Microsoft poinformował w czwartek o pozyskaniu izraelskiego start-upu Hexadite, który pracuje nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do identyfikacji i obrony przed atakami cybernetycznymi. Oficjalnie nie ujawniono szczegółów transakcji.

Jednak według źródeł amerykańskich mediów takich jak portal TechCrunch Microsoft zapłacił 100 mln dolarów.

Lepsza obrona przed hakerami

- Nasza wizja polega na dostarczeniu nowej generacji zdolności do obrony, które pozwolą naszym klientom na ochronę, wykrywanie i reagowanie na ciągle zmieniające się środowisko cyberzagrożeń - podkreślił szef grupy Windows w Microsoft Terry Myerson.

W jego ocenie technologia Hexadite pomoże w opracowaniu nowych narzędzi do cyberobrony.

Według Microsoftu zespół Hexadite zostanie włączony w prace nad rozwiązaniami dla użytkowników systemu operacyjnego Windows 10. Chodzi m.in. o rozwój usługi Windows Defender Advanced Threat Protection (WDATP). Według Amerykanów chroni ona obecnie prawie 2 mln urządzeń na całym świecie.

To nie pierwszy izraelski start-up jaki kupił Microsoft. Wcześniej pozyskano Aorato, Adallom i Secure Islands.

Hexadite tworzy rozwiązania bezpieczeństwa wykorzystuje technologie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Dzięki temu powstają narzędzia tzw. cyber analityki, które mają dokładnie identyfikować i powstrzymywać zagrożenia w internecie.

Autor: tol/gry / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24