Microsoft ostrzega piratów: Windowsa 10 nie dostaniecie za darmo

Tech

windows.microsoft.comMicrosoft ostrzega piratów

Microsoft daje jasny przekaz piratom: nie możecie mieć Windows 10 za darmo. System "za darmo" nie jest dla każdego - pisze "Business Insider".

Serwis podkreśla, że komputery, które wcześniej nie pracowały na pełnych, płatnych wersjach systemu Windows nie będą mogły korzystać z aktualizacji do nowej wersji - podkreślił na swoim blogu szef Windowsa Terry Myerson.

Kiedy Microsoft ogłosił darmową aktualizację swojego flagowego produktu, firma wskazała, że nawet pirackie wersje systemu będą uprawnione do pobierania aktualizacji. Potem producent wycofał się z tego założenia.

Myerson podkreślił, że użytkownicy "nielegalnych" wersji systemu zostaną ostrzeżeni i poproszeni o aktualizację do wersji oryginalnej.

To już ostatni raz

Na początku maja Jerry Nixon, szef działu rozwoju Microsoft poinformował, że Windows 10 będzie ostatnią wersją tego systemu - zapowiedział w tym tygodniu Jerry Nixon, szef działu rozwoju w Microsofcie. Użytkownicy zamiast nowych wersji "okienek" będą otrzymywali teraz aktualizacje z nowymi funkcjami.

Słowa Nixona potwierdził Microsoft. "Windows będzie teraz usługą, która dostarcza innowacje i aktualizacje w sposób ciągły" - poinformował gigant z Redmond w oświadczeniu.

Windows 10, najnowsze dziecko Microsoftu to system, którą w pierwszy rok po premierze, otrzymają użytkownicy systemów Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1. "Dziesiątka" trafi do nich za darmo.

Autor: mn / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: windows.microsoft.com