Microsoft przejmuje serwis LinkedIn. Zapłacił wysoką premię

Tech

flickr.com/ Ben Scholzen/(CC BY 2.0)LinkedIn to serwis społecznościowy, za pomocą którego użytkownicy mogą nawiązywać kontakty zawodowe i biznesowe.

Microsoft za 26,2 mld dolarów kupił portal społecznościowy LinkedIn. Koncern zapłacił za serwis, który umożliwia nawiązywanie kontaktów zawodowych i biznesowych, gotówką.

Spółka Microsoft podała w komunikacie, że zakupiła za 26,2 mld dolarów portal społecznościowy LinkedIn. Z oferty wynika, że koncern technologiczny założony przez Billa Gatesa zapłacił 196 dolarów za akcję, co oznacza premię w wysokości 49,5 proc. w stosunku do cen akcji z piątkowego zamknięcia.

Nowy rozdział

- Dzisiejszy dzień jest nowym początkiem dla LinkedIn - powiedział w komunikacie Reid Hoffman, prezes zarządu LinkedIn. Władze Microsoftu podały, że LinkedIn zachowa własną marę i niezależność. Prezesem serwisu ma pozostać Jeff Weiner, ale będzie podlegał bezpośrednio szefowi Microsfotu - Satyi Nadelli. Jak podaje Reuters transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Co to za firma?

LinkedIn to serwis społecznościowy, za pomocą którego użytkownicy mogą nawiązywać kontakty zawodowe i biznesowe. Portal został założony w grudniu 2002 roku i uruchomiony w maju 2003 roku. W zeszłym roku liczba użytkowników LinkedIn przekroczyła 400 mln.

LinkedIn służy również do poszukiwania pracy. Zobacz, które branże poszukują pracowników. Materiał TVN24 BiS:

Szukasz pracy? Zobacz, które branże poszukują pracownikówTVN24 BiS

Autor: msz//ms / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: flickr.com/ Ben Scholzen/(CC BY 2.0)