McLaren z trzykrotnym wzrostem zysków. Bo Azjaci sięgają po sportowe samochody

Tech

McLarenProducent samochodów sportowych McLaren Automotive w 2014 roku zanotował trzykrotny wzrost zysków

Producent samochodów sportowych McLaren Automotive w 2014 roku zanotował trzykrotny wzrost zysków. Głównie przez większą sprzedaż w Azji - informuje BBC.

Firma poinformowała, że jej zyski przed opodatkowaniem w ubiegłym roku wzrosły do 15 mln funtów. Rok wcześniej wyniosły o 4,5 mln funtów mniej.

Na lepsze wyniki finansowe brytyjskiego koncernu wpłynął niewątpliwie wzrost przychodów ze sprzedaży. W 2014 roku przychody wzrosły o 67 proc. do 475,5 mln funtów.

Rok wcześniej przychody wyniosły 285,4 mln funtów.

Największy wzrost sprzedaży zaobserwowano na rynku azjatyckim, gdzie wskaźnik ten zwiększył się aż o 80 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat.

McLaren podbija Azję

McLaren Automotive w zeszłym roku wypuścił na rynek 1.649 samochodów. Jak przyznał jednak prezes Mike Flewitt w rozmowie BBC, w tym roku brytyjski koncern planuje zwiększenie produkcji do 1.800 aut.

Flewitt poinformował ponadto, że Stany Zjednoczone pozostają największym rynkiem dla McLarena, ale wyniki notowane w Azji rosną równie szybko i zbliżają się do tych zza Oceanu.

Co ciekawe, między rynkami istnieje duża różnica wieku klientów, którzy decydują się na zakup samochodów brytyjskiego koncernu.

W Azji samochód McLarena kupują najczęściej 20- i 30-latkowie.

Autor: mb / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: McLaren