Masz problemy ze snem? 10 aplikacji, które rozwiążą twój problem

Tech

ShutterstockIstnieje duża liczba aplikacji, które mogą pomóc w lepszym śnie

Od przeziębienia po przewlekłą chorobę serca - brak snu może mieć dramatyczne konsekwencje. Na szczęście, istnieje sporo aplikacji, które mogą pomóc w lepszym śnie. Portal "Tech insider" przetestował część z nich i wybrał 10 najlepszych.

1. Sleepyti.me

To prosta aplikacja, która oblicza czas potrzebny na pełną regenerację. W momencie, kiedy musimy wstać o konkretnej godzinie Sleepyti.me ustala kiedy powinniśmy zasnąć lub w jakim czasie ustawić alarm, aby uzyskać potrzebną ilość snu. Wszystko na podstawie szybkich ruchów gałek ocznych (REM), podczas pięciu etapów snu.

Piąty etap najgłębszego momentu snu występuje między 70 a 90 minutą od zaśnięcia. Spleepyti.me, na podstawie REM, budzi podczas najlżejszego etapu.

System: wszystkie dostępne

Cena: bezpłatna

2. Sleepbot

Sleepbot śledzi jakość snu i ustawia alarm o najlepszej godzinie także w oparciu o cykl REM. Kiedy użytkownik jest gotowy do spania, włącza aplikacje i umieszcza telefon pod poduszką. Sleepbot automatycznie wycisza alarmy i włącza tryb samolotowy, tak by wiadomości wysyłane późną porą nie zakłóciły odpoczynku.

System: iOS, Android

Cena: bezpłatna

3. Sleep Cycle

Działa trochę jak Sleepbot. Sleep Cycle śledzi sen i budzi użytkownika podczas najlżejszego etapu, tak aby nie czuł się wycieńczony.

System: iOS, Android

Cena: 0,99 dol.

4. Pzizz

Pzizz jest aplikacją, która łączy w sobie budzik jak i pozytywkę, która emituje melodie, które pomogą w spokojnym śnie. Pzizz jest prosty w obsłudze. Wystarczy ustawić godzinę alarmu i wybrać kojącą melodię do snu.

System: iOS, Android

Cena: bezpłatna

5. Pillow

Kolejny aplikacja śledząca sen. Pillow monitoruje ruchy użytkownika i dźwięki jako wskaźniki, które pozwalają określić najlżejszą fazę snu.

Pillow pozwala także na rejestrację własnego snu. Dzięki temu na drugi dzień można zobaczyć jak mówi się w czasie snu, czy posłuchać...chrapania. Aplikacja zawiera również wskazówki i zalecenia, aby uzyskać lepszy sen.

System: iOS

Cena: bezpłatna; 4,99 dol. wersja premium

6. MotionX 24/7

MotionX 24/7 jest kolejną aplikacją do obserwacji snu, dostępną dla systemów iOS. Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych, MotionX jest w stanie określić jakość snu na podstawie ruchów i dźwięków zaobserwowanych w nocy. Pozwala także na włączenie melodii do snu, która wyłącza się, kiedy użytkownik zaśnie.

W przeciwieństwie jednak do pozostałych aplikacji, MotionX jest w stanie śledzić ruchy w ciągu dnia i informować, kiedy użytkownik pozostaje w stanie spoczynku bądź siedzi zbyt długo. Można również wykryć i śledzić tętno podczas wysiłku, poprzez wykrywanie pulsu z palca za pomocą aparatu w telefonie.

System: iOS

Cena: 0,99 dol.

7. White Noise

Już sama nazwa mówi dużo o aplikacji. Użytkownik ustawia alarm, wybiera szum i planuje jego zanikanie po kilku godzinach od zaśnięcia. Pozwala także na mieszkanie dźwięków dla własnych spersonalizowanych ścieżek dźwiękowych.

Aplikacja szczególnie przydaje się do snu przy głośnych sąsiadów.

System: iOS, Mac OSX, Android, Amazon apps, Nook

Cena: bezpłatna; 4,99 dol. wersja premium

8. Sleep Time

Sleep Time śledzi ruchy i budzi użytkownika podczas najlżejszego etapu snu. Podobnie jak w aplikacji MotionX 24/7, jest możliwość włączenia muzyki i szumu.

System: iOS, Google Play

Cena: bezpłatna; 4,99 dol. wersja premium

9. Smart Alarm

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji, Smart Alarm śledzi ruchy i dźwięki podczas snu. Pozwala na odtwarzanie dźwięków, które pozwalają utrzymać sen w nocy. Aplikacja pozwala także na używanie utworów z prywatnej dźwięków, które pomogą zasnąć.

System: iOS

Cena: 1,99 dol.

10. Sleep Better

Sleep Better monitoruje sen. W przeciwieństwie jednak do innych aplikacji pozwala uwzględniać wysiłek w ciągu dnia lub spożycie alkoholu, które mogą mieć wpływ na sen w nocy.

System: iOS, Android

Cena: bezpłatna; 1,99 dol. wersja premium

Autor: mb/gry / Źródło: Tech Inisider

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock