Ten hydraulik ma 30 lat. I wciąż zaskakuje

Tech

nintendoMario Bros. to jedna z najbardziej kultowych gier na konsole Nintendo

To już 30 lat, odkąd popularny hydraulik Mario pojawił się w legendarnej grze komputerowej Super Mario Bros. Od tego czasu konsole do gry zmieniły się nie do poznania, tak jak ich możliwości. Jednak Mario jest tak samo popularny jak dawniej, a kolejne wersje gry sprzedają się świetnie. Fenomen gry tłumaczą jej twórcy.

Jeden z nich - Shigeru Miyamoto - rozpoczął pracę w dziale kreatywnym Nintendo, gdy firma ta była spółką produkującą kart do gier.

Co kluczowe

To właśnie on jest twórcą Mario i brał udział w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących nowej platformy. Zdaniem Shigeru Miyamoto postać wirtualnego hydraulika jest wciąż tak popularna, ponieważ pomimo lat nie zmieniła się podstawa gry. - Mario wciąż skacze i biega, ale zmienił się sprzęt. My staraliśmy się do tego dostosować i poprawić jakość konsoli - podkreśla. - Zawsze, gdy pojawia się nowy sprzęt, staramy się tworzyć nową grę Mario, która będzie za nim nadążać - dodaje Miyamoto. Według kolejnego ze współtwórców gry - Charlesa Martineta - niezwykłość i tak duża popularność gry polega też na tym, że pomimo lat w kolejnych wersjach gracze rozpoznają te same, dobrze znane im cechy.

Autor: mn/gry / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: nintendo