Z Łodzi na Antypody. Polska aplikacja hitem w Nowej Zelandii

Tech

ChewyPineapple/WikipediaAuckland, największe masto Nowej Zelandii

Projekt polskiej firmy pomoże w świadczeniu usług medycznych w Nowej Zelandii i Australii. Łodzianie planują otwarcie biura w Auckland, największym nowozelandzkim mieście.

Jak wyjaśnił dyrektor zarządzający LIKI Mobile Solutions Przemysław Mikus, głównym klientem jego firmy jest HealthScope - korporacja świadcząca usługi medyczne i weterynaryjne w Nowej Zelandii i Australii. Łódzcy projektanci i programiści projektują, budują, wdrażają i rozwijają dla nich oprogramowanie z branży e-health.

Platforma dla weterynarzy

Pierwszym tego typu projektem była platforma wsparcia eksperckiego dla weterynarzy - Gribbles Veterinary. Jest ona szczególnie przydatna na rozległych farmach Nowej Zelandii i Australii, gdzie na konsultację specjalisty z centrum diagnostycznego, oddalonego o setki mil, trzeba czekać bardzo długo. Procedurę upraszcza i skraca zastosowanie rozwiązania opracowanego przez łódzką firmę. Wyposażeni w aplikację mobilną weterynarze podczas wizyt na farmach Nowej Zelandii badają zwierzęta, wprowadzając ich dane, w tym zdjęcia, bezpośrednio do aplikacji. Pracownicy laboratoriów odbierają elektroniczne zgłoszenia, a następnie dzięki zaimplementowanej funkcji czatu lub rozmowy udzielają porad weterynarzom, co znacząco skraca czas potrzebny do postawienia właściwej diagnozy.

Wśród kolejnych zleceń, które dotarły do LIKI z antypodów, znalazła się budowa oprogramowania analitycznego do uszkodzonych narzędzi laboratoryjnych, wykorzystywanych do masowych badań hematologicznych. Obecnie firma pracuje nad kolejną aplikacją dla HealthScope, dzięki której lekarze otrzymają zdalny dostęp do wyników badań ich pacjentów oraz nad aplikacją dla samych pacjentów.

Przedstawicielstwo w Auckland

W związku z rozwojem działalności w Nowej Zelandii i Australii szefowie łódzkiej firmy planują jeszcze w tym roku otwarcie przedstawicielstwa w Auckland, największym nowozelandzkim mieście.

LIKI Mobile Solutions powstało w 2013 roku. Obecnie nad realizacją projektów firmy pracuje zespół liczący ponad 30 osób. Wspiera klientów z branż motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, transportowej i logistycznej. Realizuje projekty dla administracji publicznej, a także dla zarządców nieruchomości komercyjnych. Tworzy aplikacje mobilne i internetowe, oprogramowanie na zamówienie i rozwiązania z zakresu internetu rzeczy.

Zobacz: nastoletni programiści

Autor: ag / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ChewyPineapple/Wikipedia