LG pokazało nowy model smartfona. L4 wygra z Apple i Samsungiem?

Tech

LG NewsroomTak jak poprzednik (L3) urządzenie ma wyświetlacz LCD o przekątnej 5,5 cala o jakości obrazu quad-HD (rozdzielczość 2,560 x 1,440), co daje 534 piksele na cal (ppi)

Podczas oficjalnych premier, które odbyły się w Nowym Jorku i Londynie koncern LG zaprezentował we wtorek nowy model flagowego smartfona, który ma konkurować z produktami Apple i Samsunga. L4 ma wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, a także kamerę 16 megapikseli.

Tak jak poprzednik (L3) urządzenie ma wyświetlacz LCD o przekątnej 5,5 cala o jakości obrazu quad-HD (rozdzielczość 2,560 x 1,440), co daje 534 piksele na cal (ppi). To plasuje nowy smartfon LG między wynikiem osiągniętym przez Galaxy S6 Samsunga (577 ppi) a HTC One M9 (441 ppi). Południowokoreański koncern zwraca uwagę, że zastosowany w L4 ekran jest jaśniejszy od tego z poprzedniego modelu. Poprawiono też o 50 proc. kontrast do poziomu 1,500:1. Charakterystyczną cechą wyświetlacza jest jego zakrzywienie.

Skóra i komóra

Media technologiczne zwracają uwagę, że LG tworząc L4, postawiło mocno na jakość wykończenia. Użytkownicy mogą opcjonalnie kupić oryginalny skórzany pokrowiec, chroniący urządzenie przed zarysowaniami. LG podkreśla, że pracowało nad tym rozwiązaniem przez trzy lata. Za pracę smartfona odpowiadać będzie sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808 o 64-bitowym układzie. L4 został wyposażony w 3GB pamięci RAM, którą można jednak powiększyć poprzez dodanie karty microSD. Przed premierą LG opublikowało informacje na temat zastosowania nowego aparatu fotograficznego, który miał radzić sobie nawet przy słabym świetle. Tylna kamera ma 16-megapikseli o obiektyw o jasności f/1,8. Zastosowano też nową technologię stabilizacji obrazu. Na L4 zainstalowano mobilny system operacyjny Android Lollipop. Urządzenie trafi do sprzedaży w Korei Południowej 29 kwietnia, a na pozostałe rynki pod koniec maja albo na początku czerwca.

"Świat technologii": bransoletka sterowana smartfonemTVN24 Biznes i Świat

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: LG Newsroom