Kupił Google.com za 12 dolarów. Dostał nagrodę od internetowego giganta

Tech

ShutterstockMężczyzna przekazał fundusze indyjskiej fundacji, która pomaga edukować dzieci w slumsach

Sanmay Ved, który kilka dni temu przez przypadek kupił domenę Google.com za 12 dolarów został nagrodzony przez technologicznego giganta za wykrycie błędu. Nagrodę przekazał na cele charytatywne.

Sanmay Ved jest byłym pracownikiem Google'a. Pewnego wieczoru przeglądał wolne domeny na sprzedaż i ku swojemu zdziwieniu zobaczył, że za jedyne 12 dolarów można nabyć Google.com. Mężczyzna bez zastanowienia kupił popularną domenę i po chwili otrzymał nawet potwierdzenie przez e-mail, a także narzędzia dla administratora.

Wykrył błąd

Jednak jego radość nie trwała długo. Po kolejnej minucie dostał drugą wiadomość informującą o tym, że transakcja została anulowana. Zwrócono mu również zainwestowane pieniądze. Dotąd nie wiadomo dlaczego system umożliwił mu zakup Google.com. Najprawdopodobniej był to błąd w systemie rezerwacji. Za jego odkrycie technologiczny gigant przyznał Vedowi nagrodę. Ten jednak oddał ją na cele charytatywne.

Oddał nagrodę

- Nie dbam o pieniądze. Nigdy nie chodziło mi o pieniądze - powiedział Ved. - Chcę być przykładem tego, że są osoby, którym zależy na znajdowaniu błędów w systemie, a nie czerpaniu na tym zysków - dodał. Google regularnie nagradza osoby, które odkrywają błędy i luki jego systemie. Ved nie chciał zdradzać jaką kwotę otrzymał, ale przyznał, że to więcej niż 10 tys. dolarów. Mężczyzna zdecydował, że przekaże fundusze indyjskiej fundacji, która pomaga edukować dzieci w slumsach. Kiedy dowiedziało się o tym Google, podwoiło kwotę przeznaczoną na cele charytatywne.

Autor: msz//bgr / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock