Kosztowna opaska z Open'era. Po festiwalu koniec promocji

Tech

ShutterstockWydawanie pieniędzy za pomocą opaski możliwe jest bez dodatkowych opłat tylko do 30 lipca

W tym roku na terenie festiwalu Open’er po raz pierwszy można było płacić specjalnie przygotowaną w technologii MasterCard opaską płatniczą, która działa na zasadzie karty prepaid. Okazało się, że jej używanie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Opaska pełni funkcję karty płatniczej, która po zasileniu gotówką (minimalne zasilenie to 30 zł) daje możliwość płacenia zbliżeniowego. Miał to być szybki i wygodny sposób na płacenie podczas festiwalu. Opaską można płacić także przez dwa lata po jego zakończeniu, w każdym punkcie oferującym płatności zbliżeniowe. Trzeba ją tylko zarejestrować na stronie www.cardportal.com. Rejestracja pozwala także na odzyskanie niewykorzystanych podczas festiwalu pieniędzy.

Opłaty bankowe

I właśnie tutaj pojawia się problem. Rejestracja jest bowiem równoznaczna z zawarciem umowy z firmą Intercash, operatorem opasek. Z regulaminu wynika, że korzystanie z opaski wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Wydawanie pieniędzy za pomocą opaski możliwe jest bez dodatkowych opłat tylko do 30 lipca. Po tym terminie za samo posiadanie opaski pobierana będzie miesięczna opłata w minimalnej wysokości 1 zł. Za wypłatę pieniędzy z bankomatu trzeba zapłacić 15 zł, a za sprawdzenie salda 5 zł - donoszą posiadacze opaski.

Umowę z firmą Intercash można oczywiście rozwiązać, ale trzeba za to zapłacić prowizję.

"W przypadku wydania dyspozycji zamknięcia rachunku, do którego przypisana jest opaska na stronie www.cardportal.com i przelania środków na konto wskazane przez użytkownika, naliczona będzie opłata w wysokości 30 zł" - informuje firma w oświadczeniu opublikowanym na profilu społecznościowym MasterCard.

Intercash zapewnia jednocześnie, że wszelkie prowizje mogą zostać pobrane wyłącznie w przypadku dodatniego salda na rachunku. Dotyczy to zarówno transakcji, jak i naliczanych opłat. Jeżeli na opasce zostanie kwota poniżej 1 zł to ostatniego dnia miesiąca zostanie ona pobrana. Jako, że na opasce nie może być ujemnego salda, większa opłata nie zostanie pobrana.

Autor: tol//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock