Tech

Samsung kończy z Galaxy Alpha. Smartfon przegrał z iPhonem?

Tech


Smartfon Galaxy Alpha nie będzie miał następcy. Tak zdecydował producent mobilnego urządzenia, czyli koncern Samsung. Oznacza to koniec linii smartfonów, które miały być konkurencją dla iPhone 6 amerykańskiego Apple'a.

Samsung ogłosił, że skupi się na smartfonach z serii “A”. Taka decyzja oznacza, że rozwój linii Galaxy Alpha nie będzie kontynuowany. To efekt restrukturyzacji działu smartfonów, którą właśnie przeprowadza południowokoreański gigant.

Nie był popularny

Smartfon Galaxy Alpha wyróżnia się nie tylko ciekawym wzornictwem, ale i wytrzymałą metalową obudową. Wielu użytkowników chwaliło również sobie 4,7 calowy wyświetlacz. Urządzenia mobline miały konkurować z iPhonem 6, jednak wyniki sprzedaży były rozczarowujące. Produkcja Galaxy Alpha została wstrzymana, a jak tylko zapasy urządzeń zostaną wyczerpane linię Alpha zastąpi seria “A”, czyli urządzenia ze średniej półki cenowej, a więc np. Galaxy A5.

Co dalej?

Restrukturyzacja w koncernie Samsung to efekt m.in. słabych wyników w trzecim kwartale 2014 roku. Zysk operacyjny firmy zmalał wówczas o 60 proc., a przychody okazały się mniejsze o 20 proc. To wszystko dzieje się w czasie, kiedy południowokoreańskiemu gigantowi po piętach zaczynają deptać konkurencji, wśród których jest już nie tylko Apple, ale również chińskie Xiaomi.

Autor: msz/ / Źródło: Bussines Insider, etnews.com, CNN

Pozostałe wiadomości