TVN24 Biznes | Tech

Konferencja Apple. Trzy ciekawe premiery

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
kkow
Źródło:
tvn24.pl
Apple prezentuje iPhona 13 i nowe iPady
Apple prezentuje iPhona 13 i nowe iPady
wideo 2/4
Apple prezentuje iPhona 13 i nowe iPady

Apple podczas najnowszej konferencji zeprezentował nowe wersje popularnych słuchawek AirPods czy laptopów z seri MacBook. Firma poinformowała również o usłudze Voice Plan, która jednak nie będzie dostępna w Polsce.

18 października odbyła się kolejna konferencja firmy Apple. Zaprezentowano nowe sprzęty i usługi, które firma zaoferuje użytkownikom. Oto najważniejsze rzeczy, których się dowiedzieliśmy.

Nowe słuchawki AirPods i usługa Voice Plan

Podczas konferencji Apple zaprezentowało trzecią generację swoich słuchawek z serii AirPods. Słuchawki mają być odporne na pot i wodę, co może szczególnie przydać się osobom, które korzystają z nich podczas ćwiczeń. Dodatkowo AirPods 3 mają charakteryzować się wysokiej jakości basem, a ich bateria ma starczać na sześć godzin. Twórcy zapewniają, że ładowanie słuchawek przez zaledwie pięć minut pozwoli na korzystanie z nich przez całą godzinę. Samo etui pozwoli na pracę słuchawek do 30 godzin. AirPods 3 zostały przez Apple wycenione na 179 dolarów. W Polsce będzie można je zdobyć za 949 złotych. Warto pamiętać, że wraz z premierą nowej generacji sprzętu, spadają ceny starszych modeli.

Na konferencji Apple pochwaliło się również wprowadzeniem usługi Voice Plan, która ma być tańszą alternatywą dla Apple Music. Nowa funkcjonalność pozwoli na słuchanie muzyki na przenośnym urządzeniu, poprzez wydanie odpowiedniej komendy asystentce Siri. Niestety, wśród państw, w których usługa będzie dostępna, nie znalazła się Polska.

Nowe MacBooki z nowymi procesorami

Jednym z najbardziej wyczekiwanych na konferencji momentów, było zaprezentowanie przez Apple nowej generacji MacBooków, które miały zostać wyposażone w nowoczesne procesory - M1 Pro i M1 Max. Sprzęty wyposażone będą w:

- złącze HDMI i gniazdo kart pamięci, co nie było standardem w poprzednich modelach

- złącze Mega Safe, którego powrotu oczekiwali użytkownicy

- klawiaturę z rzędem klawiszy funkcyjnych, która zastąpiła niepopularny Touch Bar

- ekrany mini LED typu Liquid Retina XDR (14 i 16-calowe)

- kamerę nagrywającą w jakości 1080p

- system dźwiękowy złożony z sześciu głośników

- Zoptymalizowane zostały takie aplikacje jak Logic czy Final Cut.

Oba modele MacBooków wyposażone są w funkcję szybkiego ładowania, która pozwala na osiągnięcie 50 procent naładowania baterii w 30 minut. Urządzenia obsługiwane będą przez procesory M1 Pro i M1 Max. Mają one zapewnić nawet do 70 procent szybszą pracę. Dodatkowo - układ M1 Max współpracuje z 64 GB pamięci operacyjnej, co pozwoli obsługiwać nawet 3 monitory w standardzie 4K na raz.

Przedsprzedaż nowych sprzętów już ruszyła. Ceny zaczynają się od 10799 złotych za najtańszy z modeli. Za najdroższy trzeba będzie zapłacić ponad 30 tysięcy złotych.

20 października swoją konferencję zapowiedział Samsung. Na wydarzeniu nazwanym "Galaxy Unpacked Part 2" najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany nowy telefon z flagowej dla producenta serii.

Autor:kkow

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości