Kodak marzy o podboju rynku smartfonów. Szykuje nowy model

Tech

Kodak szykuje nowy smartfon

20 października odbędzie się premiera nowego smartfonu marki Kodak. To drugie urządzenie mobilne firmy, która przez lata znana była głównie miłośnikom fotografii.

Firma Kodak zapowiedziała premierę nowego smartfona. Na portalu społecznościowym Twitter ujawniła zdjęcie, na którym widzimy jedynie jeden przycisk urządzenia na metalowym korpusie oraz wspomnianą już datę. To właśnie 20 października odbędzie się konferencja, na której Kodak zaprezentuje nowy produkt.

Nowy model

Tajemnicza fotografia nie zdradza wiele na temat nowego smartfonu Kodaka, dlatego trudno cokolwiek napisać o jego specyfikacji. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że urządzenie będzie odebrane lepiej niż pierwszy smartfon stworzony przez amerykańską firmę. Pierwszy smartfon Kodaka nazywa się IM5 i do sprzedaży w Europie trafił stosunkowo niedawno, bo dopiero w połowie tego roku. Sprzęt wyposażony był w 5-calowy ekran HD, 8-rdzeniowy procesor oraz 13 Mpix aparat fotograficzny. Telefon miał rywalizować z urządzeniami ze średniej półki. Jednym z jego atutów jest cena. W chwili debiutu za IM5 trzeba było zapłacić 280 euro.

Pomimo to telefon spotkał się z dość chłodnym przyjęciem recenzentów i nie zrobił furory wśród klientów. Jaki będzie nowy sprzęt firmy Kodak? Pozostaje poczekać nam 20 października.

Jak mądre są nasze smartfony? Zobacz materiał:

Jak mądre są nasze smartfony?TVN24 BiS

Autor: msz//km / Źródło: techcrunch.com