Ameryka tęskni za kosmosem. "Chcemy, aby miliony ludzi tam przebywało"

Tech

TVN24 BiSJeff Bezos stawia na kosmiczną turystykę

Już za dwa lata zaproponujemy światu kosmiczną turystykę! - zapowiada amerykański przedsiębiorca Jeff Bezos. Po najnowszym osiągnięciu jego ludzi może się okazać, że to nie przechwałki, ale wizja całkiem realna. Firma Blue Origin dokonała historycznego lądowania rakiety kosmicznej zbliżając ludzkość do lotów w kosmos.

Cztery minuty w nieważkości z widokiem na Ziemię - taką ofertę dla turystów szykuje Jeff Bezos, założyciel Amazona, który teraz poprzez firmę Blue Origin inwestuje w kosmiczna turystykę.

Rozwój cywilizacji

- Chcemy, aby miliony ludzi przebywało i pracowało w przestrzeni kosmicznej. Jeśli chcemy rozwijać naszą cywilizację, to musimy inwestować w podróże pozaziemskie - mówi Jeff Bezos, właściciel Blue Origin oraz Amazona.

Nadzieje na realizację planów Jeffa Bezosa rozbudza pierwsza w historii udana próba pionowego lądowania rakiety. Tym samym jest to także pierwsza rakieta wielokrotnego użytku.

Niecodzienna przygoda

- W czasie następnych lat będziemy w kółko wykorzystywać tę maszynę. Dopiero,gdy będziemy pewni bezpieczeństwa rozpoczniemy loty załogowe - zapowiada Bezos.

Ile za turystyczny lot w kosmos przyjdzie zapłacić? Tego jeszcze nie wiadomo, ale pewne jest, że na tak zwanej granicy kosmosu, w odległości około 100 km nad Ziemią zainteresowani mogliby spędzić 4 minuty pełne niecodziennych widoków. Każda taka podróż kończyłaby się swobodnym opadaniem kapsuły na spadochronach.

Autor: msz / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: blueorigin.com