Taki będzie nowy iPhone. 10 rzeczy, które już wiemy

Tech

ymgerman / Shutterstock.comJaki będzie nowy iPhone?

Do premiery nowego iPhone'a zostały jeszcze dwa miesiące, ale w sieci roi się od plotek i domysłów, dotyczących wyglądu i specyfikacji flagowego produktu od Apple. Oto te, które powtarzają się najczęściej.

1. Nazwa. Znawcy rynku spodziewają się, że kolejna generacja smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka otrzyma nazwę iPhone 7. Apple wypuści prawdopodobnie dwie wersje telefonu, więc podobnie jak przy "szóstce" możemy oczekiwać iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus. Pierwszy będzie miał ekran o przekątnej 4,7 cala, a drugi o przekątnej 5,5 cala.

2. Brak klasycznego gniazda słuchawkowego. Apple dąży ponoć do tego, aby iPhone 7 był prawie tak cienki jak 6,1 - milimetrowy iPod touch. Chce to osiągnąć m.in. poprzez usunięcie 3,5 milimetrowego gniazdka słuchawkowego. Zamiast niego miałby się pojawić drugi głośnik. Brak gniazdka oznacza też, że smartfon byłby bardziej wodoszczelny.

3. Złącze Lightning. Wprowadzone miałoby być też cieńsze złącze Lightning, które służyłoby również do podłączania słuchawek przewodowych. Z kolei słuchawki bezprzewodowe łączyłyby się z urządzeniem za pomocą Bluetootha.

4. Mniej wypukłości. Oko kamery iSight ma nie wystawać, tak jak w "szóstkach", tylko zostanie "wchłonięte" przez obudowę. Kolejną nowością ma być brak podłużnych pasków z tyłu obudowy, które służą do wzmacniania sygnału anten. Pozostaną ponoć jedynie paski na dolnej i górnej krawędzi. W wyświetlacz ma być wbudowany także przycisk Home.

5. Nowy kolor. Niektóre plotki sugerują, że nowy iPhone będzie dostępny również w kolorze czarnym. Na razie Apple oferuje swojego flagowca w kolorze srebrnym, szarym, złotym oraz różowym.

6. Wydajniejszy procesor. Specyfikacje wewnętrzne nie są jeszcze znane, ale można spekulować, że iPhone 7 będzie bardziej wydajny od poprzedników dzięki procesorowi nowej generacji A10, produkowanych przez tajwańską firmę TSMC.

7. Większa pamięć, więcej miejsca. iPhone 7 ma otrzymać 2 GB pamięci RAM, a 7 Plus - 3 GB. "The Wall Street Journal" pisze, że iPhone 7 i 7 Plus mają być dostępne z co najmniej 32 GB miejsca na dane. Modeli z zaledwie 16 GB w ogóle ma nie być w ofercie.

8. Podwójny aparat. W sieci roi się też od plotek mówiących o tym, że w iPhone 7 Plus ma pojawić się podwójny aparat iSight.

9. iOS 10. W najnowszym iPhonie nie może zabraknąć najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple, zaprezentowanego na początku czerwca. Więcej o nim przeczytasz TUTAJ.

10. Co jeszcze? Inne, często pojawiające się plotki mówią o bezprzewodowym ładowaniu, czytniku linii papilarnych, interfejsie Smart Connector oraz obsłudze dwóch kart SIM.

Słabe wyniki Apple:

Słabe wyniki AppleTVN24 BiS

Autor: tol / Źródło: Tech Radar, 9to5mac.com

Źródło zdjęcia głównego: ymgerman / Shutterstock.com