Tech

iPhone 7 ze specjalną przejściówką? Nowe doniesienia o słuchawkach

Tech

ShutterstockKlasyczne słuchawki będzie można podłączyć przez specjalną przejściówkę

Premiera nowego iPhone'a zbliża się wielkimi krokami. I - jak donosi w raporcie Deutsche Bank - do nowego smartfona dołączana będzie specjalna przejściówka, która ma pozwolić podłączyć słuchawki z 3,5-milimetrowym wtykiem do portu Lightning.

Potwierdzają się tym samym doniesienia sprzed kilku miesięcy, które mówiły o tym, że Apple odeśle do lamusa klasyczne wejście na słuchawki i pozbędzie się 3,5-milimetrowego gniazda. Grubość najnowszego modelu smartfona, który ma pojawić się na rynku we wrześniu, ma wynosić mniej niż 7 milimetrów.

Według Deutsche Banku w opakowaniu z iPhone’ami 7 znajdzie się przejściówka, która pozwoli na podłączenie słuchawek z 3,5-milimetrowym wtykiem do portu Lightning.

Większość osób już od kilku tygodni krytykuje Apple za te zmiany. Ponad 303 tys. osób podpisało petycję, w której sprzeciwiają się rezygnacji z klasycznego wejścia na słuchawki w smartfonach. Wszystko wskazuje jednak na to, że zmiany są nieuniknione.

Kolor iPhone'a

Z notki opublikowanej przez Deutsche Bank wynika, że iPhone 7 Plus będzie miał 3GB pamięci RAM. Dodatkowo nowe smartfony mają być dostępne w nowym kolorze. Choć Deutsche Bank nie podaje jakim.

Wiele wskazuje również na to, że wizualnie będą one podobne do iPhone'ów 6s. Nowy smartfon ma mieć podwójną kamerę iSight z tyłu obudowy, lepszy zestaw głośników, a także przycisk Home.

Notka sugeruje także, że Apple spodziewa się "mniejszego popytu" na iPhone'a 7 i w związku tym jego produkcja nie będzie prowadzona na tak masową skalę jak było przy okazji wcześniejszych modeli. Deutsche Bank zaznacza jednak, że nie musi to oznaczać kolejnego spadku sprzedaży smartfonów rok do roku, a po prostu konserwatywne podejście do wolumenu produkcji.

Zobacz rozmowę z programu "Świat w południe" w TVN24 BiS na temat tego, czy telefony komórkowe są bezpieczne (11.07.2016):

Czy telefony komórkowe są bezpieczne
Czy telefony komórkowe są bezpieczneTVN24 BiS

Autor: mb//ms / Źródło: 9to5mac.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości