Jest nowy iPhone. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć

Tech


Nowe wejście na słuchawki, ulepszony aparat i specjalna obudowa chroniąca przed wodą i kurzem. To tylko niektóre z nowości, które znajdziemy w najnowszych iPhone'ach 7 i iPhone 7 Plus. Poniżej przedstawiamy pięć najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o nowych urządzeniach Apple'a.

1. Wodoodporny

Zaprezentowane w środę 7 września na konferencji w San Francisco urządzenia będą dostępne w dwóch wersjach: iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Oba modele, 4,7 cala i 5,5 cala zostały wykonane z ultra mocnego aluminium serii 7000.

Będą dostępne w pięciu kolorach: różowy, srebrny, złoty, czarny oraz onyksowy.

W smartfonach znajdziemy również nowy przycisk Home, a dzięki przeprojektowanej obudowie iPhone 7 stanie się wodoodporny oraz odporny na kurz.

2. Aparat

W aparacie fotograficznym w iPhone 7 dodano optyczną stabilizację obrazu oraz sześcioelementowy obiektyw, pozwalający robić lepsze zdjęcia i filmy przy gorszym oświetleniu. Żywsze i bogatsze mają być kolory tradycyjnych zdjęć, jak i zdjęć Live Photo.

Co ciekawe, aparat 12 MP rejestruje też wideo w wysokiej rozdzielczości 4K. Aparat w nowym smartfonie będzie również rejestrował akcję w zwolnionym tempie w jakości HD 1080p i 720p.

Przedni aparat 7 MP pozwoli z kolei na robienie tzw. selfie w lepszej jakości.

Aparaty iPhone'a 7 Plus będą oferowały system składający się z dwóch aparatów. Pierwszy szerokokątny 12-megapikselowy, który został zastosowany w konstrukcji iPhone'a 7, pozwoli na współpracę z oferującym większe zbliżenia drugim aparatem z teleobiektywem.

Lepszy będzie także zoom. Ulepszony system pozwali uzyskać 10-krotne przybliżenie w przypadku zdjęć i 6-krotne w przypadku wideo.

Nowością ma być także tzw. efekt bokeh, zarezerwowany dotąd dla cyfrowych lustrzanek. Pozwala on na uzyskanie efektu głębi ostrości, który polega na zachowaniu wyraźnego obrazu twarzy przy rozmyciu tła.

3. Słuchawki

Zupełną nowością będą głośniki stereo, a także brak klasycznego 3,5-milimetrowego gniazda.

Do nowego iPhone'a dołączone będą za to słuchawki EarPods ze złączem Lightning. Specjalna przejściówka na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm będzie czekała na tych, którzy jednak zdecydują się słuchać muzyki przez swoje stare słuchawki.

Pod koniec października do sprzedaży mają trafić także nowe, bezprzewodowe słuchawki AirPods.

4. Data sprzedaży

Jako pierwsze iPhone'y pojawią się w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Wielkiej Brytanii. Przedsprzedaż rozpocznie się 9 września.

Wielbiciele urządzeń od Apple'a w Polsce będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nad Wisłą nowe smartfony będą bowiem dostępne od 23 września.

5. Cena

Ceny iPhone'ów będą uzależnione od ilości pamięci oraz wybranego modelu.

iPhone 7 w wersji podstawowej będzie kosztował od 649 dolarów, czyli od ok. 2492 zł. W przypadku iPhone'a 7 Plus będzie trzeba natomiast się liczyć z wydatkiem minimum 769 dolarów, czyli ok. 2950 zł.

Apple płacił 0,005 proc. podatku. Teraz musi oddać 13 mld euro:

Autor: mb//ms / Źródło: tvn24bis.pl