Bez wejścia słuchawkowego, cieńsza obudowa, podwójny aparat. Jak będzie wyglądał nowy iPhone?

ymgerman / Shutterstock.comPremiera nowego iPhone'a odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu

Do premiery nowego iPhone'a, który ma być siódmą generacją aparatu, zostało jeszcze ponad pół roku, ale internet już huczy od plotek dotyczących wyglądu i specyfikacji nowego urządzenia od Apple. Oto te, które powtarzają się najczęściej.

Kilka dni temu Apple na konferencji w Cupertino zaprezentował swój nowy produkt: iPhone'a SE. Ale to dopiero wstęp do tego, co ma się wydarzyć na jesieni. Plotki i przecieki, które krążą w sieci od kilku miesięcy, dają nam kilka wskazówek na temat tego, jak może wyglądać kolejny smartfon od Apple.

Smuklejszy kształt

Znawcy rynku spodziewają się, że kolejna generacja smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka otrzyma nazwę iPhone 7. Apple wypuści prawdopodobnie dwie wersje telefonu, więc podobnie jak przy "szóstce" możemy oczekiwać iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus. Pierwszy będzie miał ekran o przekątnej 4,7 cala, a drugi o przekątnej 5,5 cala.

Nie wiemy, jak dokładnie będzie wyglądał nowy iPhone, ale wiele plotek sugeruje, że będzie przypominał iPhone'a 6s. Mówi się o tym samym kształcie, z tym, że nowy telefon ma być cieńszy.

Apple dąży ponoć do tego, aby iPhone 7 był prawie tak cienki jak 6,1 - milimetrowy iPod touch. Chce to osiągnąć m.in. poprzez usunięcie 3,5 milimetrowego gniazdka słuchawkowego. Zamiast niego miałby się pojawić drugi głośnik.

Wprowadzone miałoby być też cieńsze złącze Lightning, które służyłoby również do podłączania słuchawek przewodowych. Z kolei słuchawki bezprzewodowe łączyłyby się z urządzeniem za pomocą Bluetootha.

Wydajniejszy procesor

Ponadto, oko kamery iSight ma nie wystawać, tak jak w "szóstkach", tylko zostanie "wchłonięte" przez obudowę. Kolejną nowością ma być brak podłużnych pasków z tyłu obudowy, które służą do wzmacniania sygnału anten. Pozostaną ponoć jedynie paski na dolnej i górnej krawędzi.

Specyfikacje wewnętrzne nie są jeszcze znane, ale można spekulować, że iPhone 7 będzie bardziej wydajny od poprzedników dzięki procesorowi nowej generacji A10, produkowanych przez tajwańską firmę TSMC.

W sieci roi się też od plotek mówiących o tym, że w iPhone 7 ma pojawić się podwójna aparat oraz przycisk Home wbudowany w wyświetlacz. Mówi się też bezprzewodowym ładowaniu i czytniku linii papilarnych.

Prezentacja smartfonów odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu, tak jak miało to miejsce w ostatnich latach.

iPhone SE, czyli nowe dziecko Apple'a. Tańszy i mniejszy:

Autor: tol/gry / Źródło: Macrumors

Źródło zdjęcia głównego: ymgerman / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości