Tech

Instagram wyprzedził Twittera. Ma 300 mln użytkowników

Tech

instagram.comSpółka należąca do Marka Zuckerbega w 2012 roku kupiła Instagram za około miliard dolarów

Instagram poinformował, że ma więcej aktywnych użytkowników niż Twitter. Z fotograficznego serwisu społecznościowego korzysta, chociaż raz w miesiącu, 300 mln osób.

Prezes spółki Kevin Systrom opisał ten etap jako "ekscytujący". Stwierdził też, że prowadzona przez niego firma nadal będzie się rozwijać i zwiększać liczbę użytkowników.

Wyścig trwa

BBC podaje, że z Twittera korzysta miesięcznie 284 mln użytkowników. Władze Instagrama twierdzą, że właśnie przekroczyły liczbę 300 mln osób, które choć raz w miesiącu logują się do ich serwisu.

Instagram wzorem konkurentów wprowadził oznaczenia zweryfikowanych kont. Mają one ostrzegać przed fałszywymi profilami osób, które podszywają się m.in. pod sławne osoby, gwiazdy sportu i popularne marki.

- Chcemy mieć autentycznych użytkowników, dlatego upewniamy się, że konta prowadzone są przez prawdziwych ludzi, a nie boty spamowe - tłumaczy Systrom.

Przejęcie

Bezkonkurencyjny w tej klasyfikacji jest Facebook z 1,3 mld użytkowników. Spółka Marka Zuckerbega w 2012 roku kupiła Instagram za około miliard dolarów. Wówczas pracowało tam zaledwie 13 pracowników.

Instagram został założony przez Kevina Systroma i Mike Krigera w październiku 2010 roku. W lutym 2013 roku serwis osiągnął 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Autor: msz\kwoj / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com

Pozostałe wiadomości