Rewolucja na Instagramie. Internet się śmieje

Tech

tvn24Rewolucja na Instagramie. Internet się śmieje

Instagram dokonał prawdziwej rewolucji w swoim wyglądzie. Odświeżenie objęło ikonę aplikacji oraz interfejs. Nowy wygląd nie spodobał się wielu internautom i wywołał prawdziwą lawinę ironicznych komentarzy.

Dotychczas logiem aplikacji był brązowy "retro" aparat z tęczowym akcentem w lewym górnym rogu. Teraz aplikacja poszła z duchem czasu i postawiła na tzw. flat design, czyli trend w projektowaniu, który od kliku lat dominuje w sieci (jakiś czas temu podobną rewolucję przeszedł iOS Apple'a).

Oprócz wprowadzenia nowej ikony dokonano również zmian w interfejsie Instagrama. Aplikacja ma teraz biało-szarą stylistykę.

Krytyka zmian

Zmiany w jednej z najpopularniejszych aplikacji na świecie (ponad 300 milionów użytkowników), pociągnęły za sobą prawdziwą lawinę komentarzy w sieci. O ile zmiana w interfejsie komentowana jest raczej pozytywnie, to nowe logo jest głównie krytykowane i wyśmiewane. W memach, jak choćby ten poniższy, internauci parodiują proces powstawania nowej ikony.

Pokazują również swoją pierwszą reakcję na zmianę. Oczywiście z wykorzystaniem loga.

Podobne głosy pojawiają się również wśród ekspertów. "OMG nie podoba mi się" - ocenił Farhad Manjoo, dziennikarz "The New York Times". "Byłem zakochany w starej ikonie Instagrama" - dodał.

Kolorystyka nowego logo zdaniem niektórych przypomina coś, co mógł zaprojektować Microsoft... ale w latach 90.

Inni idą nawet dalej:

Zmiany w aplikacji wprowadzono w wersjach dla systemów iOS oraz Android.

Autor: mb / Źródło: New York Times, tvn24bis.pl