Facebook to całe jego życie. Zuckerberg pracuje 60 godzin tygodniowo

Tech


Od 50 do 60 godzin tygodniowo - tyle pracuje szef Facebook Mark Zuckerberg. Założyciel popularnego serwisu społecznościowego przyznał, że pracuje więcej niż “przeciętny Amerykanin”.

Mark Zuckerberg twierdzi, że większość czasu zajmuje mu myślenie nad tym, jak połączyć świat oraz ulepszyć społecznościowe usługi Facebooka. Dodał, że duża część czasu jego pracy nie upływa mu na spotkaniach, czy siedzeniu w biurze, lecz na zwykłym myśleniu.

Ile pracuje?

- Jeśli policzyć godziny, w czasie których jestem w biurze, to łącznie nie będzie to więcej niż 50-60 godzin tygodniowo. Ale właściwie cały czas jestem skupiony na naszej misji. To w zasadzie całe moje życie - mówił Mark Zuckerberg, na internetowym czacie na Facebooku.

Prezesi wielkich firm często spędzają wiele godzin w pracy na czym cierpią ich rodziny. Zuckerberg przyznaje, że pracuje znacznie dłużej niż przeciętny Amerykanin, ale jego zdaniem zachowuje większą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym niż większość szefów dużych korporacji.

Szef Facebooka dodał, że udaje mu się to dzięki temu, że stawia sobie wyzwania w życiu prywatnym. Wśród nich jest chociażby nauka języka mandaryńskiego oraz czytanie nowej książki co tydzień. Zuckerberg dodał, że czyta głównie powieści oraz literaturę faktu.

Miliarder i filantrop

Mark Zuckerberg jest założycielem i szefem Facebooka. Jego majątek szacowany jest na ponad 35 mld dolarów. Został uznany za trzeciego, po Larym Ellisonie i Billu Gatesie, najważniejszym człowiekiem w Dolinie Krzemowej. Wraz z żoną Priscillą Chan znany jest z filantropii. Co roku przekazuje miliony dolarów na organizacje non profit. W 2013 roku para przekazała na cele charytatywne 970 mln dolarów.

Gates najbogatszy w USA, Zuckerberg poza pierwszą "10"TVN24 Biznes i Świat

Autor: msz/gry / Źródło: CNN Money, tvn24bis.pl